Plzeňská kapela Mandrage, známá díky hitům jako Šrouby a matice či Františkovy lázně, v sobotu roztančí zahradu holešovského zámku. Oblíbená partička je jedním z hlavních lákadel sedmého ročníku rodinného festivalu Holešovská Regata.

S čím do Holešova pánové přijedou? A jaký mají vztah k letním festivalům? Nejen na to tentokrát celá kapela Mandrage kolektivně odpověděla…

Léto patří festivalům, i váš diář je jimi zaplněn. Jak se těšíte na Holešovskou Regatu? S čím do zahrad holešovského zámku přijedete?

Přijedeme se třemi dodávkami značky Volkswagen, které laskavě zapůjčila společnost Šmucler. Dále pak s otevřeným srdcem, skvělou náladou a hodinovým koncertním setem.

Každá kapela preferuje něco jiného. Jedna má ráda spíš své koncerty v klubech, jiná zase koncerty na festivalech. Jak to máte vy? V čem spatřujete největší kouzlo letních festivalů?

Máme rádi oboje. Festivaly jsou super, neb jste na čerstvém vzduchu a setkáváte se s přáteli, v obecenstvu bývá spousta lidí. Naproti tomu je tu riziko deště a bláta, nepříjemné je i přílišné vedro, kolony cestou na koncert, mrňavá šatna, hotel někde daleko… Zkrátka snížený komfort. Na turné je to celé přesně naopak, to dobré i zlé.

Co byste vzkázali fanouškům, kteří se na Holešovskou Regatu chystají?

Aby na sebe dávali pozor, neskákali uhřátí do studené vody, chodili pravidelně k zubaři, chodili v noci a za tmy pouze po hlavních osvětlených ulicích, aby přispěli pár kaček Lince bezpečí, byli ohleduplní na silnicích, aby si i v dnešní uspěchané době našli čas na posezení u dobré knihy, aby pili RedBull a hlavně, aby chodili na naše koncerty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

„Naše show je něco mezi koncertem a divadelním představením,“ říká Vojta Dyk, který na Holešovskou Regatu dorazí spolu s B-Side Bandem

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Olympic před Holešovskou Regatou 2017

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Katapult před Holešovskou Regatou 2017

Ohlédnutí: Holešovská regata 2016 šťastně doplula do cíle

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: 5. ročník rodinného festivalu Holešovská regata se nesl ve znamení cirkusu

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: Holešovská regata 2014 – festival, který získává rok od roku na kvalitě

 

Foto: Archiv kapely Mandrage