Už v pátek vypluje posedmé Holešovská Regata! Na oblíbený festival, který se každoročně koná v zahradě holešovského zámku, dorazí mimo jiné také kapela Katapult v čele s Oldou Říhou.

Jak bude koncert legendární kapely vypadat? Zazní staré fláky, nebo se dočkáme i nových písní z aktuální desky? Nejen na to odpověděl baskytarista Katapultu Andy Budka

Co se ti vybaví, když se řekne Holešovská Regata?

Ještě před měsícem se mi nevybavilo vůbec nic, ale teď jsem již chytřejší. Jde o špičkový festival a hlavně, co vím od vedoucího (pozn.: frontmana Katapultu Oldy Říhy), má špičkovou produkci. Takže už nemůžu dospat… (úsměv)

Páteční večer nese podtitul “Pocta legendám” a tak mě zajímá, zda se Katapult na Holešovské Regatě spíš ohlédne za tou svou bohatou a dlouhou dráhou, anebo se bude věnovat převážně novinkám z aktuálního alba Kladivo na život?

To není otázka pro mě, ale spíš pro vedoucího. Co však vím je to, že cokoliv zahrajeme, to bude úžasné! Samozřejmě, že určitě zazní legendární fláky, ale i novinky. Tak, jak to dělají například AC/DC, Rolling Stones nebo KISS. (smích)

Holešovskou Regatou léto začíná a tak se nabízí otázka, co čeká Katapult během prázdnin? Co připravujete a na co se těšíte?

Právě teď se střihá náš nový klip, pořád máme čerstvé CD Kladivo na život, které vyšlo loni, a hlavně budeme hrát a hrát a hrát… Jak říkával Dědek (pozn.: Jiří Šindelář – baskytarista, spoluzakladatel a dlouholetý člen skupiny Katapult) – „až do penálu“. (úsměv)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ohlédnutí: Holešovská regata 2016 šťastně doplula do cíle

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: 5. ročník rodinného festivalu Holešovská regata se nesl ve znamení cirkusu

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: Holešovská regata 2014 – festival, který získává rok od roku na kvalitě

 

Foto: Jan Zeman