PŘEHLED VŠECH DÍLŮ: AKTUALIZOVÁNO

Sledujte nedávno vzniklou a nepravidelně vysílanou talk show na dálku s názvem DESETIMINUTOVKA, která vám klidně může zkrátit dlouhé večery v době koronavirové. Publicista Jakub Malovaný si do ní zve zajímavé hosty, a to převážně z uměleckého prostředí. Jak vnímají současnou situaci? Jak se s ní vypořádávají? A co nového jim přinesla do života?

Nejen na tyto otázky vám DESETIMINUTOVKA odpoví!

„Je to jednoduché. Oslovuji osobnosti z převážně uměleckých kruhů – například herce, muzikanty, cestovatele – a vždycky jednou za čas si takhle při večeru popovídáme. O všem možném i nemožném. O věcech důležitých i nepodstatných. O dlouhých dnech volna, které nám zapříčinil koronavirus. O práci, o filmech, o muzice, o divadle. Povídáme si neformálně, nepřipraveně, avšak přirozeně, s chutí a ohromnou radostí, že se vidíme a slyšíme. Pěknou zábavu!”

Kde můžete rozhovory sledovat?

• Živě na Instagramu (instagram.com/jakub_malovany_publicista)

• Ze záznamu na Facebooku (facebook.com/jakubmalovanypublicista)

EDIT / 12. června 2020: „V úterý proběhla poslední DESETIMINUTOVKA s pořadovým číslem 23. Usoudil jsem, že koncept, díky kterému tato talk show na konci března vznikla, byl jaksi naplněn do detailu, což je dobře. Chci vám všem, kdo jste se dívali, mockrát z celého srdce poděkovat za přízeň. I kdyby tyto streamy potěšily jen hrstku z vás, mělo to smysl. Musím říct, že to pro mě bylo něco úplně nového, a když jsem si to celé v době tuhé karantény spontánně vymyslel, ani ve snu by mě nenapadlo, co všechno tento bláznivý projekt přinese, kolik zajímavých hostů přijme pozvání, kolik večerů v onom “čase” to zpříjemní a že číslo sledovanosti přesáhne hranici 70 000. Vážím si toho! Díky, díky, díky!”

PŘEHLED ODVYSÍLANÝCH DESETIMINUTOVEK

Hosté v Desetiminutovce!
Horní řada zleva: Petra a Radovan Královi, Vašek Bláha, Jindra Polák a Standa Bartošík
Dolní řada zleva: Petr Fiala, Igor Timko, Tomáš Šulaj, Romana a Zdeněk Julinovi, Honza Svoboda, Milan Cais, Honza Rendl, Matěj Homola a Radim Vizváry

• DESETIMINUTOVKY (PO)KARANTÉNOVÉ

„Po téměř dvou měsících v karanténě jsme se přece jenom dočkali mírného uvolnění a život se pomaličku začíná vracet k normálu. Ovšem opravdu pozvolna. To je určitě pozitivní, méně radostné je pak ale dění v kulturním světě, protože v něm panuje jakási karanténa nadále. Divadla vesměs nehrají, hudební festivaly se ruší. Nicméně DESETIMINUTOVKA zůstává, protože témat k diskuzi je stále mnoho.“

21. června 2020
24 – BONUSOVÁ! Aneb moderátor hostem, věrný divák moderátorem
Záznam BONUSOVÉ DESETIMINUTOVKY. Ačkoliv už před několika dny tato talk show skončila, tak se ještě přece jenom něco stalo. Ozval se mi totiž věrný divák z Ostravy Vajgl, který poctivě sledoval všechny díly, a nabídl mi možnost, že bych se stal hostem svého vlastního pořadu s tím, že by bonusový stream odmoderoval… Říkal jsem si proč ne, může být sranda. Rád jsem tuto nabídku přijal, něco jsem pověděl, nejenom o tom, jak mě celý ten projekt napadl, a navíc – Vajgl si připravil i jedno velmi milé překvapení, když oslovil celou řadu hostů, kteří touto talk show prošli, s tím, aby mi položili libovolnou otázku. A musím říct, že to mnohdy byla fuška…

9. června 2020
23 – Milan Cais (zpěvák a bubeník, frontman kapely Tata Bojs)
A je to. Tady je záznam POSLEDNÍ DESETIMINUTOVKY. Jsem moc rád, že pozvání do závěrečného dílu této talk show na dálku, která vznikla na konci března v době nouzového stavu, přijal Milan Cais, zpěvák a bubeník, frontman kapely Tata Bojs. Byla to skutečně krásná tečka za všemi těmi třiadvaceti večery, z čehož mám obrovskou radost. S Milanem jsme například probrali jeho aktuální veškerou pracovní aktivitu, kterou nezastavilo ani koronavirové období, řeč došla i na právě vypuštěný singl kapely a taky na nedávný výjimečný a technicky náročný online koncert Tata Bojs, jenž se uskutečnil v Divadle v Celetné. Zodpovězeno bylo samozřejmě několik vašich dotazů a nechyběl ani bonus na závěr, kdy Milan symbolicky “odklepl” konec… Mám radost, tak si to dejte!

5. června 2020
22 – Romana a Zdeněk Julinovi (herci Městského divadla Zlín)
Záznam předposlední DESETIMINUTOVKY, do které přijal pozvání manželský herecký pár Romana a Zdeněk Julinovi, působící už dvacet šest let v Městském divadle Zlín. Probrali jsme toho víc než dost, například i to, jak prožili téměř tři měsíce bez divadla, jaký byl návrat na jeviště, nebo, jaké to je, oprašovat legendární komedii Sluha dvou pánů po dlouhých sedmi letech. Mimochodem, tato inscenace, ve které oba herci hrají, má dnes večer premiéru a zlínské divadlo se po době koronavirové opět otevírá divákům!

3. června 2020
21 – Honza Svoboda (šéf hudebních festivalů Lážo Plážo Fest a Slavnosti břeclavského piva)
Tady je záznam další DESETIMINUTOVKY, do které přijal pozvání Honza Svoboda, šéf hudebních festivalů Lážo Plážo Fest a Slavnosti břeclavského piva. Je tedy jasné, že celé povídání se točilo kolem fesťáků, kterým letos situace nepřeje… Jak těžké bylo rozhodnout, v době koronavirové, co dál? Jak se podaří přesunout kompletně celý program na další rok? Jak dlouho příprava festivalu trvá, kolik lidí se na ní podílí a podle čeho se vybírají jednotliví interpreti? Nejen na tyto otázky dostanete díky našemu povídání odpovědi! A POZOR: Dokoukáte-li do konce, dočkáte se moc příjemného bonusu, díky kterému si příští ročník zmíněných festivalů můžete užít, jako nikdo jiný!

30. května 2020
20 – Jindra Polák (kytarista a zpěvák, frontman kapely Jelen)
Je to neuvěřitelné, ale proběhla už DVACÁTÁ DESETIMINUTOVKA! Tady máte záznam! Hostem v této talk show na dálku byl tentokrát Jindra Polák, kytarista a zpěvák, frontman kapely Jelen. Během příjemného povídání jsme s Jindrou stihli probrat hned několik témat, jako například počínání kapely Jelen v době koronavirové, její plány na blížící se letní měsíce, nebo taky spolupráci s Míšou Tučnou, dcerou country legendy Michala Tučného. A samozřejmě došlo i na celou řadu vašich otázek. Tak se mrkněte!

27. května 2020
19 – Matěj Homola (kytarista a zpěvák, frontman kapely Wohnout)
Bohémové! Tady je záznam další DESETIMINUTOVKY, do které přijal pozvání Matěj Homola, kytarista a zpěvák, frontman kapely Wohnout. Při západu slunce jsme probrali hned několik zajímavých témat, mimo jiné samozřejmě současnou situaci, díky které Wohnout nedávno odehrál třeba velmi netradiční autokoncert, nebo složil tematickou píseň Jsme na zkoušce v roušce. Řeč ale došla taky na “hymnu” Svaz českých bohémů, která v době karantény přesáhla hranici 50 milionů zhlédnutí. Masakr. A bonus na závěr? Byl! Mrkněte!

25. května 2020
18 – Standa Bartošík (houslista kapely Fleret)
Tady je “něco” navíc. Ano, řekněme, že jde o takový malý bonus v rámci všech těch tradičních rozhovorů ze série DESETIMINUTOVEK. Tentokrát je hostem v naší talk show Standa Bartošík, houslista z vizovické kapely Fleret. A věřte, že osmnáctý díl vznikal snad ještě spontánněji, než celý tento projekt… Bývá dobrým zvykem, že každé povídání běží živě a probíhá takzvaně na dálku, ovšem pro jednou snad prominete nepatrnou změnu. Se Standou nás dělí pouze pingpongový stůl, nad kterým jsme s radostí konečně sundali roušky (sláva!) a mimo signál prohodili několik slov během opravdu skvostných výměn!

24. května 2020
17 – Honza Rendl (cestovatel, který nedávno prošel Jižní Ameriku pěšky)
Záznam včerejší DESETIMINUTOVKY, ve které se opět vydatně cestovalo. Hostem byl totiž Honza Rendl, mladý dobrodruh, který se nedávno vrátil z velké výpravy – pěšky prošel Jižní Ameriku! Během 315 dní zdolal 10 000 kilometrů a prožil neskutečné věci. Jak celá cesta probíhala? Kdy mu bylo nejhůř? Jaké bizarní situace ho potkaly? A jak mu překazil plány koronavirus? Nejen tohle se z rozhovoru dozvíte. Bylo to moc fajn!

21. května 2020
16 – Radim Vizváry (mim, performer, režisér, pedagog a choreograf, držitel Ceny Thálie)
Záznam DESETIMINUTOVKY, do které přijal pozvání Radim Vizváry, mim, performer, režisér, pedagog a choreograf, držitel Ceny Thálie. Radim patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě, což značí jediné – toto povídání bylo velmi inspirativní. Jaká byla Radimova cesta na vrchol? Co všechno musel v životě obětovat? Jak se udržuje v dokonalé fyzické kondici? A kdy si po pracovní stránce sáhl na opravdové dno? To všechno se dozvíte z našeho rozhovoru. A dokoukáte-li ho do konce, bonus vás nemine!

17. května 2020
15 – Petr Fiala (textař, zpěvák a kytarista, frontman kapely Mňága a Žďorp)
Záznam patnácté DESETIMINUTOVKY, do které zavítal velmi pozitivně naladěný Petr Fiala, textař, zpěvák a kytarista, frontman legendární valmezké kapely Mňága a Žďorp. Bylo to opravdu moc příjemné povídání. Probrali jsme samozřejmě neuvěřitelně nabitý program, který má Mňága i během doby koronavirové, speciálně jsme se pak zastavili u nedávného ojedinělého koncertu na střeše, který Petr nazval životním, a samozřejmě jsme odpověděli i na vaše dotazy. Dívejte se až do konce, protože ani tentokrát nechyběl parádní bonus!

14. května 2020
14 – Vašek Bláha (kytarista a zpěvák, frontman kapely Divokej Bill)
Záznam DESETIMINUTOVKY, ve které se zdařilo spojení s Vaškem Bláhou, kytaristou a zpěvákem, frontmanem kapely Divokej Bill. Kromě toho, že nám Vašek udělal rychlou prohlídku své krásné chalupy a improvizovaného hudebního studia, došla pochopitelně řeč taky na současnou temnou dobu koronavirovou, nebo plány úvalské kapely a zodpovězeno bylo i několik diváckých dotazů. Nechyběl bonus na závěr ani příjemná atmosféra. Tak pěknou podívanou!

11. května 2020
13 – Igor Timko (zpěvák, frontman kapely No Name)
Záznam další DESETIMINUTOVKY, do které tentokrát zavítala vzácná návštěva až z Košic, kterou není nikdo jiný, než sympaťák Igor Timko, zpěvák z kapely No Name. Je třeba říct, že to bylo opravdu velmi příjemné povídání, koneckonců, tomu je tak s Igorem vždycky… Probrali jsme toho hodně, nejenom současnou situaci, ale například taky další plány kapely No Name, nebo její spolupráci s Karlem Gottem. Došlo samozřejmě na spoustu diváckých dotazů a co myslíte, byl i bonus na závěr? Byl, mrkněte!

• DESETIMINUTOVKY KARANTÉNOVÉ(!)

„Dlouhé a mnohdy nelehké karanténové večery si můžeme krátit všelijak, že ano, například i povídáním si s přáteli, kteří mají, co říct. Rozhodl jsem se, že také konečně „prubnu“ live streamy, a to v rámci nově vzniklé, s nadsázkou řekněme, zcela amatérské talk show na dálku s názvem DESETIMINUTOVKA. Nepravidelně, neformálně a s velkou chutí.“

6. května 2020
12 – Tomáš Šulaj (herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti, působící také v Národním divadle Brno, držitel Ceny Thálie)
Záznam DESETIMINUTOVKY, do které zavítal herec Tomáš Šulaj, jenž je pevně spjatý se Slováckým divadlem v Uherském Hradišti, působí také v činohře Národního divadla Brno a je držitelem Ceny Thálie i dalších ocenění. Probrali jsme všechno možné, jak už bývá dobrým zvykem, vzpomněli na zásadní inscenace, zodpověděli vaše zvídavé dotazy a pozor – Tomáš přidal taky jeden neuvěřitelný bonus na závěr. To musíte vidět!

3. května 2020
11 – Petra a Radovan Královi (herci Městského divadla Zlín)
Záznam DESETIMINUTOVKY, do které tentokrát zavítal manželský herecký pár – Petra a Radovan Královi – působící v Městském divadle Zlín. Jak se jim žije v karanténě? Jaké změny tato situace do jejich života přinesla? Už se jim zastesklo po divadle? Nejen na tyto otázky dostanete odpovědi. A co myslíte, byl i nějaký ten bonus na závěr? Mrkněte! Jedno je však jisté, opory zlínského hereckého souboru přinesly kus pozitivní energie, a to je to podstatné!

29. dubna 2020
10 – Lou Fanánek Hagen (zpěvák a textař, frontman kapely Tři sestry)
Záznam DESÁTÉ DESETIMINUTOVKY je tady. První “kulatiny” této zcela amatérské talk show na dálku jsme oslavili vskutku stylově, a to se skvělým hostem, kterým byl tentokrát mistr Lou Fanánek Hagen, zpěvák a textař, frontman legendární kapely Tři sestry. Probrali jsme současnou nelehkou situaci, zavzpomínali na divoká devadesátá léta a samozřejmě jsme neopomenuli ani vaše zvídavé dotazy. Mrkněte, stojí to za to!

26. dubna 2020
09 – Zdeněk Hrachový (zpěvák, kytarista a skladatel, frontman kapely Fleret)
Záznam deváté DESETIMINUTOVKY, ve které byl tentokrát hostem Zdeněk Hrachový, zpěvák, skladatel a frontman kapely Fleret. Jak sami zjistíte, Hrach ani v karanténě nezahálí a společně se svými kolegy připravuje novou desku Fleretu, která je téměř hotová a o které byla samozřejmě řeč. Taky došlo na všemožné dotazy vás – diváků, díky kterým jsme například zavzpomínali na důležitou postavu v historii dvorní kapely Valašského království – Vlastu Redla. Tak si to dejte!

23. dubna 2020
08 – Tomáš David (herec činohry Národního divadla Brno, zpěvák, kytarista a skladatel, frontman kapel Divy a Golden Delicious, člen uskupení Poslední Favorit)
Konec dobrý, všechno dobré! Tady je záznam další DESETIMINUTOVKY, která už proběhla tradičně a podle starých pravidel. Herec Tomáš David to dokázal, ačkoliv ani sám neví, jak, a připojil se k živému vysílání. Hurá, sláva! Bylo to napínavé, ale reparát dopadl na výbornou, Tom se podělil o své zážitky z karantény, vzpomněl na divadlo i na muziku a v závěru přidal zbrusu novou píseň ve světové premiéře. Pochvala!

22. dubna 2020
07 – “Mám styl Čendy!” Aneb když Tomáš David (ne)může, rodina Příkazkých (po)může!
(BONUS: Herci sobě. Tomáše Davida zlobilo připojení, a tak ho zachránili kolegové – bratři Lukáš a Marek Příkazští i s tatínkem Františkem.)
Záznam MIMOŘÁDNÉ DESETIMINUTOVKY pro fajnšmekry. Sedmý díl této zcela amatérské talk show na dálku proběhl v poněkud punkovém režimu, což ovšem vůbec nevadí. Ačkoliv původního hosta, herce Tomáše Davida, zlobila technika a vydatně mu selhávalo připojení, nakonec se na lince sešli hned tři náhradní hosté – švarní zachránci. Když Brno nemůže, Strážnica pomůže, že jo! Velké poděkování proto patří hereckým bratrům Lukáši a Markovi Příkazkým a taky jejich tatínkovi Františkovi, kteří byli pro tentokrát silnou náplastí na nekalé nástrahy virtuálního světa. Mrkněte se, protože tento “nepovedený” díl stojí za to a hlavně, ani nyní nepřijdete o tradiční bonus!

19. dubna 2020
06 – Tomáš Vaňourek (cestovatel, spisovatel a spoluautor úspěšného projektu Zikmund100)
Záznam šesté DESETIMINUTOVKY, která byla tentokrát opravdu velmi dobrodružná. Fakt! Hostem této zcela amatérské talk show na dálku byl totiž Tomáš Vaňourek, mladý cestovatel, spisovatel a spoluautor úspěšného projektu Zikmund100. Projeli jsme kus světa, zavzpomínali na pány inženýry Hanzelku a Zikmunda a samozřejmě jsme přidali i nějaké to moudro k dobru. Tak se mrkněte!

15. dubna 2020
05 – Jarda Bobowski (zpěvák a kytarista, frontman kapely Premier)
Záznam páté DESETIMINUTOVKY je tady. Pozvání do naší zcela amatérské talk show tentokrát přijal zpěvák Jarda Bobowski, frontman legendární kapely Premier. Co vás čeká? Tak například jsme společně s Jardou v rychlosti vyrazili do historie této formace, probrali jsme její stěžejní písně, včetně nesmrtelného Hrobaře, a samozřejmě došlo i na vděčné dotazy diváků. A co myslíte, byl i nějaký ten bonus na závěr? Sledujte!

12. dubna 2020
04 – Kuba Ryba (zpěvák a baskytarista, frontman kapely Rybičky 48)
Záznam čtvrté DESETIMINUTOVKY. Pozvání do této zcela amatérské talk show na dálku tentokrát přijal Kuba Ryba, frontman kapely Rybičky 48. Probrali jsme toho celkem dost, také jsme odpověděli na několik všemožných diváckých dotazů a na závěr přidal Kuba jeden parádní bonus, když zahrál úryvek rozpracované písně – ve světové premiéře. To je dost dobré, hele!

10. dubna 2020
03 – Honza Řezníček (televizní a divadelní herec, aktuálně působící v několika pražských divadlech)
Záznam třetí DESETIMINUTOVKY je tady. Velikonočním hostem této zcela amatérské talk show na dálku byl tentokrát herec Jan Řezníček. Hurá! Z pohodlí své chalupy nám pověděl, jak se mu nyní vede, co všechno ve volných dnech dělá a pozor, taky ochotně přidal jeden praktický a velmi užitečný bonus na závěr. Jo, je to frajer!

7. dubna 2020
02 – Vojtěch Johaník (herec ostravského Divadla Petra Bezruče, člen uskupení Poslední favorit)
Záznam druhé DESETIMINUTOVKY, zcela amatérské talk show na dálku, ve které byl hostem slavný to herec Vojtěch Johaník, aktuálně působící v ostravském Divadle Petra Bezruče. Opět přichází na řadu několik plků, pár “velkých” myšlenek a pozor, i tentokrát se dočkáte dech beroucího bonusu na závěr!

3. dubna 2020
01 – Marek Příkazký (herec Městského divadla Zlín, frontman kapely Franc Alpa a člen uskupení Poslední Favorit)
Tak jo. Začínáme. Tady je záznam prvního povídání, záznam historicky PRVNÍ DESETIMINUTOVKY, ve které byl hostem na dálku herec ze zlínského divadla a taky muzikant Marek Příkazký. Trocha všemožných plků a jeden bonus na závěr!

Hosté v Desetiminutovce!
Horní řada zleva: Jarda Bobowski, Kuba Ryba, Lou Fanánek Hagen a Tomáš David
Dolní řada zleva: Vojtěch Johaník, Honza Řezníček, Marek Příkazký, František – Lukáš – Marek Příkazští, Tomáš Vaňourek a Zdeněk Hrachový

• BONUSY

„Každá DESETIMINUTOVKA končí nějakým tím bonusem. Vzniklo to tak nějak přirozeně a jsem moc rád, že tato tradice trvá. Je to fajn. Mrkněte se, co všechno už v této talk show proběhlo.“

9. června 2020
Na brigádě s Petrem Fialou
Tady máte další bonusovou “vystřihovánku” z nedávného dílu DESETIMINUTOVKY, který patřil Petru Fialovi z kapely Mňága a Žďorp. Frontman legendární valašskomeziříčské party zahrál píseň Na brigádě z alba Bajkonur a jak sám zpětně řekl “díky zkreslujícímu mikrofonku v telefonku docela slušnej hip hop…” Tak si to dejte!

6. června 2020
Táboráková pohoda s Vaškem Bláhou
Je tady bonus z nedávné DESETIMINUTOVKY. Tentokrát jsme hosty na chalupě u Vaška Bláhy, frontmana kapely Divokej Bill, který nám nejenže ukáže výzdobu svého domácího studia, ale také nám zahraje jednu “táborákovou” píseň!

29. května 2020
Ve zdravém těle zdravý duch! Aneb cvičíme s Vojtou Johaníkem a Matějem Homolou!
V DESETIMINUTOVKÁCH se i cvičí! Ano, zní to neuvěřitelně, ale je to tak! Pokud nevíte, co se svým tělem, herec Vojta Johaník (Divadlo Petra Bezruče Ostrava) a muzikant Matěj Homola (Wohnout) vám poradí: Tady máte tip na dva brilantní cviky!

19. května 2020
Igor Timko zpívá všem, kterým připadá, že toto období trvá věčnost
Další bonusový “výstřižek” z nedávné DESETIMINUTOVKY. Igor Timko, zpěvák z kapely No Name, na závěr zazpíval všem, kteří to v tomto zvláštním období nemají lehlé a připadá jim věčné. Díky za to!

16. května 2020
Bonusová zdravice od Fanánka!
Závěr desáté DESETIMINUTOVKY, ve které byl na drátě Lou Fanánek Hagen. Co všem věrným sledujícím vzkázal?

8. května 2020
Kouzlíme s Tomášem Šulajem
Další podařený bonus ze série DESETIMINUTOVEK je tady. Tentokrát si pěkně zakouzlíme s hercem Tomášem Šulajem, který působí ve Slováckém divadle. Tak se mrkněte!

6. května 2020
Kuba Ryba hraje rozpracovaný svatební song
Závěr DESETIMINUTOVKY, ve které byl hostem Kuba Ryba z kapely Rybičky 48. Mrkněte se na Kubovu rozpracovanou svatební píseň, kterou z čista brnkl jen tak pro radost. Bravo!

24. dubna 2020
Tomáš David a jeho (potenciální) letní hit
DESETIMINUTOVKA, ve které byl hostem herec a muzikant Tomáš David, končila písní. Čerstvou, nedokončenou, hranou ve světové premiéře. Je to možná budoucí letní hit. Kdoví. Díky za to!

Copyright © 2020 Jakub Malovaný