Šestý ročník Holešovské regaty je již minulostí. Ani letos nebyla nouze o kvalitní hudební menu, řádně doplněné bohatým a pestrým doprovodným programem. Hlavně ale nebyla nouze o příjemnou rodinnou atmosféru, kterou je Regata prostě vyhlášená.

Festival, konající se v zahradě holešovského zámku, je rok od roku lepší. To je zkrátka fakt. Věřme, že i navštěvovanější. Opticky zdá se, že ano. Jen těžko bychom hledali nějaká negativa. Všechno vždy šlape na jedničku, za což patří obrovské poděkování celému organizačnímu týmu v čele s Michalem Žáčkem, majitelem pořádající Agentury Velryba.

Letošní jedinečná plavba samozřejmě začala už v pátek, a to exkluzivním koncertem kapely Kryštof. Ostravsko-havířovská partička si Holešovskou regatu zařadila mezi pouhých pět festivalů, na nichž během léta zahraje, nepočítáme-li samozřejmě její vlastní Kryštof Kempy. Kryštof hrál v Holešově jednu pecku za druhou, vzal to pěkně od Magnetického pole, debutového alba z roku 2001, až po loňský Srdcebeat.

reg1

V sobotu se vesele plulo dál. Hned od brzkých dopoledních hodin. Na Regatu dorazil například vůbec poprvé Jelen, tedy pražská akustická skupina, jež je skutečně svěžím větrem na české hudební scéně. Jelen s sebou přivezl své nejznámější hity, ale také speciálního hosta – zpěvačku Kateřinu Marii Tichou.

Po přehlídce netradičních plavidel vystoupila Aneta Langerová, po soutěži v přejezdu vodní lávky se představili zase legendární Tata Bojs.

Vrcholem šestého ročníku Holešovské regaty byl koncert kapely No Name. Oblíbená slovenská skupina letos slaví dvacet let a pořádný narozeninový mejdan tak nemohl chybět ani v Holešově. No Name představili fanouškům novou desku S láskou, nevynechali staré dobré hity a zároveň se stali hrdými kmotry malého tygra (již nesoucího jméno Timko) ze zlínské ZOO. To ale zdaleka nebylo vše. Agentura Velryba připravila oslavencům, vracejícím se na Regatu již potřetí, i překrásný ohňostroj, jenž dal navíc celému festivalu definitivní a nezapomenutelnou tečku.

reg2

Jsme v cíli. Uznejme, že plavba to byla letos krásná a dobrodružná. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další, v pořadí již sedmou, která proběhne zase za rok…

A co na Holešovskou regatu říkají účinkující?

Tomáš David (Golden Delicious): „Holešovská regata? To je rozhodně skvělá příležitost propadnout večírku!“

Jakub Dominik (Kryštof): „Holešovská regata je moc sympatický festival, který není tak velký, jako různé jiné akce, kam se sjíždějí lidé z celé republiky. Má moc příjemnou atmosféru a skvělé zázemí.“

Igor Timko (No Name): „Vieme, ku komu ideme hrať, vieme, že sa na daných organizátorov môžeme na 100% spoľahnúť a tým má pre naše hranie Holešovská regata iný význam, ako keď niekde hráme bez predošlých väzieb. O ľuďoch z vášho kraja vieme za tie roky dosť a nie nadarmo nazývame Moravu zasnúbenou krajinou, takže aj po pracovnej, aj po ľudskej stránke, je pre nás Holešovská regata príjemná záležitosť.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO kapelu No Name před Holešovskou regatou 2016

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Kryštof před Holešovskou regatou 2016

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Jelen před Holešovskou regatou 2016

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Golden Delicious před Holešovskou regatou 2016

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: 5. ročník rodinného festivalu Holešovská regata se nesl ve znamení cirkusu

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: Holešovská regata 2014 – festival, který získává rok od roku na kvalitě

 

Foto: Archiv Holešovské regaty