I. vydání: VYPRODÁNO!

V rukou právě držíte „pět let Fleretu“. Pět událostmi napěchovaných let. Chystáte se začíst do další kapitoly historie úspěšné valašské kapely. Tato publikace volně navazuje na obsáhlou knihu Umělci na šňůře, která vyšla v roce 2013 a detailně a podrobně líčí příběh jedné party z Vizovic tak, jak se skutečně stal.

Navazujeme samozřejmě tam, kde jsme skončili, tedy v Zádveřicích, kdy Fleret slavil tři dekády existence. A končíme v pražské Lucerně. Na další oslavě. Tentokrát je však Fleret o zmíněných pět let starší…

A zkušenější. I bohatší. O zážitky, tři pestré desky, zpěvník, videoklip či nové členy. Ač je Fleret stále svůj a stále pokorně ctí valašské kořeny, je jiný. Za ty roky se posunul o další krok i dva kupředu. Nerozlučný tandem Hrachový – Bartošík se totiž umí obklopit vynikajícími muzikanty, což je na aktuálním repertoáru znát. Levou zadní si Fleret oprašuje prastaré hity z dob svých folkových začátků a zároveň s chutí tvoří nové pecky, které jsou inspirovány třeba tvrdým rockem, dobrým popem, ale dokonce i přímočarým punkem.

Ať je vám procházka tou živou historií, kterou si zatím všichni dobře pamatujeme, příjemná. Mám nápad. Vydejme se společně třeba do ostravského studia a nahlédněme pod pokličku tvorby nového materiálu. Zažijme znovu jubilejní desátou Rockovou noc pod hvězdami i obří festival Masters of Rock, na němž Fleret vzpomínal na královnu lidové písně Jarmilu Šulákovou. Na slovíčko se zastavme s Markem Abrahámem a Radkem Postavou. Voňavou kávu si dejme se Zuzanou Šulákovou. A hlavně – se závěrečnými slovy kapelníka Zdeňka Hrachového držme palce, ať to našim milovaným Valachům ještě dlouho hraje.

Kniha je již vyprodána.