Od dnešního dne – 14. listopadu 2019 – je v prodeji nová publikace Jakuba Malovaného s názvem Samet v divadle, která mapuje neopakovatelné a dnes už jen těžko představitelné události listopadových revolučních dní roku 1989 v tehdejším Gottwaldově, a to skrz příběh a život v Divadle pracujících.

Autor na knize spolupracoval s přímými účastníky Sametové revoluce. Vzpomínky a bohatý archiv mu poskytli herci Rostislav Marek a Ivan Kalina, herečka Helena Čermáková, dramaturgyně Jana Kafková nebo výtvarník a scénograf Jaroslav Čermák. Svými postřehy pak přispěli také další „listopadové“ osobnosti, jako například Bedřich Koutný, Petr Bartoš nebo Stanislav Devátý.

Publikace se zaměřuje na první dny Sametové revoluce a období bezprostředně následující, a to až do března roku 1990, kdy Václav Havel navštívil zlínské divadlo, ve kterém byla právě uvedena jeho hra Zahradní slavnost.

Součástí knihy bude také bohatá fotografická příloha a obrovské množství nikdy nepublikovaných artefaktů, které výrazně dokreslí příběh významných dnů naší novodobé historie.

Knižní novinka bude pokřtěna v sobotu 16. listopadu v Městském divadle Zlín, a to krátce po skončení představení Jednou budem dál. Zakoupit si ji však můžete už nyní, a to buď přímo ve zlínském divadle, nebo v Muzeu jihovýchodní Moravy a taky na akcích v rámci Festivalu svobody ve Zlíně.

DALŠÍ INFORMACE O KNIZE SAMET V DIVADLE NALEZNETE ZDE.

 

ČTĚTE:

Kniha Samet v divadle bude slavnostně pokřtěna v sobotu 16. listopadu 2019

Nová publikace Samet v divadle vypráví příběh revolučních listopadových dní roku 1989

Mise splněna! Děkujeme všem, kteří nám pomohli v rámci kampaně na HitHitu a podpořili vznik publikace Samet v divadle!

Jakub Malovaný připravuje novou publikaci s názvem Samet v divadle, která bude mapovat průběh revolučních listopadových dní roku 1989 v tehdejším Gottwaldově