Bylo to napínavé do posledního okamžiku, přesto je tato mise úspěšně splněna. Za výrazné pomoci všech zájemcům, příznivců, kamarádů a čtenářů z řad veřejnosti se vybrala potřebná částka na největším tuzemském crowdfundingovém portále HitHit.com, která pokryje nezbytně nutné náklady na výrobu připravované publikace Samet v divadle. Všem, kteří nám přispěli, DĚKUJEME!

Všichni, kteří se do kampaně na HitHitu v uplynulém měsíci zapojili, velmi výrazně podpořili vznik připravované publikace, jež bude mapovat průběh Sametové revoluce v tehdejším Gottwaldově, a to skrz život a lidi v Divadle pracujících.

Knihu Samet v divadle připravuje zlínský publicista a redaktor Jakub Malovaný, respondenty, kteří příběh do knihy detailně popisují, jsou současní i bývalí zaměstnanci Městského divadla Zlín. Například herci Rostislav Marek a Ivan Kalina, herečka Helena Čermáková, dramaturgyně Jana Kafková nebo scénograf a výtvarník Jaroslav Čermák.

Autor se v publikaci zaměřuje na první dny Sametové revoluce a období bezprostředně následující, a to až do března roku 1990, kdy Václav Havel navštívil zlínské divadlo, ve kterém byla právě uvedena jeho hra Zahradní slavnost.

V publikaci se objeví také nikdy nepublikované artefakty, záznamy, dopisy nebo fotografie. To všechno dokreslí příběh zásadních dní naší novodobé historie.