Slavnostní křest knihy Samet v divadle proběhne v sobotu 16. listopadu 2019 ve 21.30, a to krátce po skončení představení Jednou budem dál přímo ve foyer Městského divadla Zlín.

Unikátní publikace s názvem Samet v divadle podrobně mapuje neopakovatelné a dnes už jen těžko představitelné události listopadových revolučních dní roku 1989 v tehdejším Gottwaldově, a to skrz příběh a život v Divadle pracujících.

Právě divadlo a lidé v něm byli největším hybatelem veškerého dění a v posledních měsících roku 1989 sehráli zásadní a velmi stěžejní roli.

Autor Jakub Malovaný na knize spolupracoval s přímými účastníky Sametové revoluce. Vzpomínky a bohatý archiv mu poskytli herci Rostislav Marek a Ivan Kalina, herečka Helena Čermáková, dramaturgyně Jana Kafková nebo výtvarník a scénograf Jaroslav Čermák. Svými postřehy pak přispěli také další „listopadové“ osobnosti, jako například Bedřich Koutný, Petr Bartoš nebo Stanislav Devátý.

 

Kniha Samet v divadle vychází 14. listopadu 2019 a k dostání bude v Divadelním šopíku MDZ, v Muzeu jihovýchodní Moravy a taky na několika akcích v rámci Festivalu svobody ve Zlíně.

 

-> Vstupenky na Jednou budem dál si stále můžete zakoupit na www.divadlozlin.cz
-> Více informací naleznete na www.jakubmalovany.cz