Už dnes proběhne již tradiční Rocková noc pod hvězdami v Zádveřicích. Příjemný festival, který má na svědomí kapela Fleret, samozřejmě nabídne nejenom pestrý hudební program v krásném – valašském – prostředí. A jedním z letošních účinkujících bude i hudebník a DJ Josef IX., jenž se postará o závěrečnou show.

Josef Devátý je frontman a zakladatel pop-rockové hudební skupiny Josef IX. & Mina, krátce bubnoval například ve skupině Indigo Petera Nagye a jako bubeník spolupracoval i s Karlem Gottem na jeho albu S pomocí přátel.

V loňském roce to v Zádveřicích pořádně rozjel, jeho pozdní koncert byl plný ohňů i konfet. S čím dorazí na Rockovou noc pod hvězdami tentokrát?

Jak se po roce těšíš zpátky do Zádveřic?

Loňské Zádveřice neměly chybu. Těším se na tu ryzí atmosféru tohoto – podle návštěvnosti oblíbeného – festivalu i nyní. A taky si, s ohledem na loňský ročník, dovezu raději stan a několik pláštěnek. Nicméně si myslím, že by počasí mohlo dopadnout lépe, snad nebude pršet jako minulý rok.

Na co se ve tvém podání můžeme těšit tentokrát? Opět to bude parádní jízda plná ohňů a konfet?

Letos jsem už vyměnil několik bedňáků a minulý víkend se nám kvůli jednomu málem rozpadla kapela. Ti mladí kluci pořád jenom koukají do telefonu, a to i během produkce. Proto si přivezu nového borce, který vypadá jak rocker. Návštěvníci v Zádveřicích se tak můžou těšit na pořádnou máničku, která zažila i Woodstock… A když budu mít v pořádku hlas, tak doufám, že si zase všichni zazpíváme!

Letošní Rocková noc pod hvězdami bude vzpomínkou na zpěvačku Jarmilu Šulákovou. Co se ti vybaví, když se řekne její jméno?

Vybaví se mi dětství a nějaký televizní pořad, ve kterém byla paní v kroji. Každopádně pro mě je Jarmila Šuláková legenda!

 

ROCKOVÁ NOC POD HVĚZDAMI…

… je malý a pohodový festival, který se koná v krásné valašské přírodě – v přírodním areálu u fotbalového hřiště v Zádveřicích nedaleko Vizovic. Přírodní ráz doplňují i další prvky, jako například dřevěné pódium nebo dřevěné pergoly, pod které se schová v případě deště až pět set lidí. Parkování a stanování na vedlejší louce je zdarma. Festival se honosí tím, že jde o opravdu hudební festival, kde zazní jen kvalitní a originální muzika. Každá kapela musí projít sítem kapelníka Fleretu Zdeňka Hrachového.

Na letošní Rockové noci pod hvězdami se bude vzpomínat na valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, která by se v červnu dožila devadesáti let. I z tohoto důvodu bude u vchodu nachystaný malý a milý dárek pro každého návštěvníka festivalu. A program Fleretu toto výročí taktéž zohlední, kapela zahraje všechny písničky, které s Jarmilou Šulákovou za dlouhých sedmnáct let nazpívala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Laura a její tygři před Rockovou nocí pod hvězdami 2019 v Zádveřicích

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Folk Team před Rockovou nocí pod hvězdami 2019 v Zádveřicích

ROZHOVOR: Na Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích se bude vzpomínat na Jarmilu Šulákovou, která by letos oslavila devadesát let

 

Foto: M. Vídeňský