Už v sobotu 20. července opět proběhne tradiční Rocková noc pod hvězdami v Zádveřicích. Příjemný festival, který má na svědomí kapela Fleret, samozřejmě nabídne nejenom pestrý hudební program v krásném – valašském – prostředí. A jedním z letošních účinkujících bude i legendární brněnská formace Folk Team.

Na co se v podání Folk Teamu můžeme těšit? A jak pánové vnímají folklórní zpěvačku Jarmilu Šulákovou, jež by se letos dožila devadesáti let a na kterou se bude během Rockové noci pod hvězdami vzpomínat? Nejen na to odpověděl houslista kapely Pavel Kopřiva

Zádveřický areál dobře znáte, místní festival pro vás není žádnou neznámou. S čím se na letošní Rockovou noc pod hvězdami vracíte? Na co se mohou návštěvníci těšit?

Můžou se těšit na folkrockovou partičku, která umí, stejně jako Fleret, pořádně zabrat. (úsměv)

Vzpomenete si, kdy jste poprvé kapelu Fleret zaregistroval? Jak ji vnímáte?

Znám se s nimi od nepaměti. Poprvé jsem Fleret zaregistroval asi někdy na Portě, ale je to už opravdu tak dávno, že to moje děravá paměť nebere…

Na letošním ročníku Rockové noci pod hvězdami se bude vzpomínat na folklórní zpěvačku Jarmilu Šulákovou. Co se vám vybaví na první dobrou, když se řekne její jméno?

Jarmila Šuláková byla úžasná zpěvačka. Pokud si poslechnete její zpěv, ať už na nahrávkách s BROLNem (pozn. Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů) nebo s kýmkoliv jiným, zjistíte, že je vždy lehce rozpoznatelná a hlavně nezaměnitelná. Vzpomínky Folk Teamu na tuto dámu jsou spojeny i s jejím přátelským přístupem k nám – mladším. Byla nositelkou pozitivní energie.

 

ROCKOVÁ NOC POD HVĚZDAMI…

… je malý a pohodový festival, který se koná v krásné valašské přírodě – v přírodním areálu u fotbalového hřiště v Zádveřicích nedaleko Vizovic. Přírodní ráz doplňují i další prvky, jako například dřevěné pódium nebo dřevěné pergoly, pod které se schová v případě deště až pět set lidí. Parkování a stanování na vedlejší louce je zdarma. Festival se honosí tím, že jde o opravdu hudební festival, kde zazní jen kvalitní a originální muzika. Každá kapela musí projít sítem kapelníka Fleretu Zdeňka Hrachového.

Na letošní Rockové noci pod hvězdami se bude vzpomínat na valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, která by se v červnu dožila devadesáti let. I z tohoto důvodu bude u vchodu nachystaný malý a milý dárek pro každého návštěvníka festivalu. A program Fleretu toto výročí taktéž zohlední, kapela zahraje všechny písničky, které s Jarmilou Šulákovou za dlouhých sedmnáct let nazpívala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ROZHOVOR: Na Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích se bude vzpomínat na Jarmilu Šulákovou, která by letos oslavila devadesát let

 

Foto: Archiv kapely Folk Team