Už v sobotu 20. července opět proběhne tradiční Rocková noc pod hvězdami v Zádveřicích. Příjemný festival, který má na svědomí kapela Fleret, samozřejmě nabídne nejenom pestrý hudební program v krásném – valašském – prostředí. A jedním z letošních účinkujících bude i oblíbená skupina Laura a její tygři.

Černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance, bílé košile a rocková energie. Kdo by tuto partičku neznal, že ano?

Čím nás kapela Laura a její tygři v Zádveřicích překvapí? Nejen na to odpověděla její zpěvačka Lucie Bakešová

V Zádveřicích nebudete hrát poprvé, místní Rockovou noc pod hvězdami moc dobře znáte. S čím na ni dorazíte? Na co se můžeme tentokrát těšit?

Můžete se těšit na obrovskou nálož energie, síly i něhy, kterou vám naservíruje Laura a její tygři model 2019.

Jaký je tvůj vztah k domácímu Fleretu? Vybaví se ti něco ve spojitosti s dvorní kapelou Valašského království?

Můj vztah k Fleretu je veskrze pozitivní, ačkoliv se s kapelou neznám osobně. Pamatuji se, že když jsem byla ještě malá třináctiletá holka a jezdila s prvními folkovými kapelami po festivalech, k Fleretu a především k Jarmile Šulákové jsem vždy vzhlížela s úctou a obdivovala jsem, jaká z ní jde energie. Vždycky přesvítila všechny a všechno kolem.

Letos si budeme připomínat nedožitých devadesát let zpěvačky Jarmily Šulákové a ty budeš do celého toho dění celkem výrazně zainteresovaná. Můžeš prozradit, o co půjde?

Bude mi ctí zazpívat si dvě písničky s Fleretem a zavzpomínat tak společně na Jarmilu Šulákovou.

 

ROCKOVÁ NOC POD HVĚZDAMI…

… je malý a pohodový festival, který se koná v krásné valašské přírodě – v přírodním areálu u fotbalového hřiště v Zádveřicích nedaleko Vizovic. Přírodní ráz doplňují i další prvky, jako například dřevěné pódium nebo dřevěné pergoly, pod které se schová v případě deště až pět set lidí. Parkování a stanování na vedlejší louce je zdarma. Festival se honosí tím, že jde o opravdu hudební festival, kde zazní jen kvalitní a originální muzika. Každá kapela musí projít sítem kapelníka Fleretu Zdeňka Hrachového.

Na letošní Rockové noci pod hvězdami se bude vzpomínat na valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, která by se v červnu dožila devadesáti let. I z tohoto důvodu bude u vchodu nachystaný malý a milý dárek pro každého návštěvníka festivalu. A program Fleretu toto výročí taktéž zohlední, kapela zahraje všechny písničky, které s Jarmilou Šulákovou za dlouhých sedmnáct let nazpívala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Folk Team před Rockovou nocí pod hvězdami 2019 v Zádveřicích

ROZHOVOR: Na Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích se bude vzpomínat na Jarmilu Šulákovou, která by letos oslavila devadesát let

 

Foto: Archiv kapely Laura a její tygři