Divadelní festival Setkání/Stretnutie vrcholí! V rámci oblíbené česko-slovenské přehlídky byla na programu celá řada divadelních představení, ale také série zajímavých koncertů. Na závěr letošního festivalu – v sobotu večer – zahraje v klubu Dílna Městského divadla Zlín tak zvaná tančírková kapela složená z místních divadelníků.

Skalní příznivci zlínského divadla moc dobře vědí, o co jde: Tančírky jsou totiž jakousi tradicí, a to nejen festivalovou, ale i celoroční. Originální kapela složená z herců a dalších divadelníků vám hraje k tanci, zpěvu nebo třeba jen k poslechu časem prověřené hity a nestárnoucí songy, které všichni znáte z rádií, tanečních zábav i od táboráků.

O něco víc pak v krátkém rozhovoru prozradila jedna ze stálic divadelní kapely – herec a baskytarista Marek Příkazký

Zlínskému divákovi a posluchači není třeba Tančírek představovat. Jaký ten festivalový letos bude? Co divadelníci na závěrečnou párty připravují?

Letos jsme téma střelili na první dobrou, a to „divadlo“. Účinkující by se měli převtělit do různých divadelních postav. Také poslucháci – což znamená posluchači a diváci v jednom – mají v tomto směru volné ruce, i když trochu omezené možnosti. Kreativitě se ovšem meze nekladou…

Koho během večera na pódiu uvidíme? V jakém složení bude kapela tentokrát a kdo z herců se představí? Dočkáme se nějakých nových či staronových tváří?

Letos se můžeme těšit na osvědčené stálice jako Derží, mistra Radoslava, Královi, Mülera Lambora i rapera Vacka. Přibude staronová Káča Liďáková a nejmenší oblastní herečka Lucka. Kapela zůstává u osvědčené sestavy. Popařkáme, myslím, poctivě… (Pozn.: Jména herců pro „NEzlínské“, budiž jakýmsi rébusem.)

Jaké jsou vize Tančírku do budoucna? Bude se nadále držet osvědčeného formátu, nebo projde v příští sezóně nějakou výraznou změnou?

Formát Tančírku se zdá funkční na 110%, takže žádné výrazné změny neplánujeme. Možná změníme název kapely z KMČ (pozn.: Kdo Měl Čas) na NNČ (pozn.: Nikdo Neměl Čas), protože MDZ zůstává stylem provozu věrné někdejšímu názvu Divadlo pracujících i v současnosti a navíc polovina muzikantů má jinou práci, která je živí. Vlastně bychom se už svým názvem omlouvali lidem za úroveň produkce…

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Ateliér před koncertem na festivalu Setkání/Stretnutie 2019

TŘI OTÁZKY PRO muzikanta Jakuba Ursinyho před koncertem na festivalu Setkání/Stretnutie 2019

TŘI OTÁZKY PRO muzikanta Jana Žambocha před koncertem na festivalu Setkání/Stretnutie 2019

 

Foto: Archiv Městského divadla Zlín