Divadelní festival Setkání/Stretnutie je v plném proudu… V rámci oblíbené česko-slovenské přehlídky je na programu celá řada divadelních představení, ale také série zajímavých koncertů. Dnes večer – úderem desáté hodiny – zahraje v klubu Dílna Městského divadla Zlín kapela Ateliér.

Brněnská parta mladých muzikantů rozhodně nepřijede s prázdnou. Během koncertu vůbec poprvé představí svou novou desku a co víc, rovnou ji ve Zlíně i pokřtí.

Jaká nová deska je? A jak bude slavnostní koncert probíhat? Nejen na to odpověděl v krátkém rozhovoru frontman Ateliéru Matěj Štrunc, mimo jiné člen hereckého souboru Městského divadla Zlín.

Na festival Setkání/Stretnutie se vracíte s novou deskou. Pojďme si ji trošku blíže představit. Jaká je? Co na ní nalezneme? K čemu se jejím prostřednictvím vyjadřujete?

Naše nová deska je hodně příběhová a nese název Kalevala… Kalevala je vesnice, ve které se odehrávají všechny ty příběhy, o kterých zpíváme. Pro někoho je to vesnice, kterou prošel, příběhy si vyslechl a šel zase dál. Pro někoho je to místo, které mu zůstane v srdci navždy zapsané. A jaká deska je? Myslím, že je dobrá… (smích) Zvolili jsme trochu rockovější zvuk i aranže, zároveň si ale na ní „to své“ najde i milovník pomalých a tesklivých písní.

Váš festivalový koncert bude výjimečný, protože během něj desku i pokřtíte. Proč zrovna ve Zlíně? Proč zrovna na divadelním festivalu? Má to nějaký hlubší význam?

Desku budeme křtít na celkem třech místech. V Brně, protože tam jsme jako kapela doma. V Praze, protože Prahu musí mít ve svém životopisu každá kapela, že jo? A potom budeme křtít právě ve Zlíně, protože tady žiji a působím v místním divadle. Stalo se, že si tady Ateliér nějakou tu fanouškovskou základnu vytvořil a chceme ji křtem nové desky potěšit. Navíc se to zrovna krásně sešlo i s festivalem, z čehož mám radost.

Jak bude speciální koncert probíhat? Přijdou hosté? Kdo bude kmotrem?

Cha! Kmotra pro zlínský křest už máme v kapele vybraného dlouho, akorát ten kmotr si dává na čas, takže momentálně nemůžu prozradit, o koho půjde. Ale jestli to klapne, bude to bomba. To by si nikdo neměl nechat ujít!

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO muzikanta Jakuba Ursinyho před koncertem na festivalu Setkání/Stretnutie 2019

TŘI OTÁZKY PRO muzikanta Jana Žambocha před koncertem na festivalu Setkání/Stretnutie 2019

 

Foto: Archiv kapely Ateliér