Jakub Malovaný mapoval celý víkend populární Barum Czech Rally Zlín 2019 pro Český rozhlas Zlín a pro Český rozhlas Radiožurnál. Během tří závodních dnů tak vzniklo několik reportáží, článků a fotografií. To nejpodstatnější teď najdete níže pěkně pohromadě…

„Letošní Barum Czech Rally Zlín je již minulostí. Byl to krásný, ale pracovně velmi náročný víkend. Děkuji za pěkné adrenalinové zážitky vítězi letošní Barumky Janu Kopeckému, i klukům Adamu Laholovi a Víťovi Baďurovi – těm děkuji doslova – kteří sice do cíle kvůli havárii nedojeli, ale zdraví je to hlavní,“ napsal včera publicista a sportovní redaktor na svůj facebookový profil.

Tažení Jana Kopeckého za osmým vítězstvím na slavné Barum Rally sledoval Jakub Malovaný pečlivě od pátku až do neděle a ještě před slavnostním stratem absolvoval i jízdu v závodním voze s mladým jezdcem Adamem Laholou.

Během celého víkendu měl redaktor Českého rozhlasu pravidelně každou hodinu vstupy na „domovskou“ stanici, kde reflektoval aktuální dění na všech rychlostních zkouškách.

Připomeňme si nyní to nejzásadnější, co Jakub Malovaný během 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín vytvořil.

 

ROZHOVOR / NA SLOVO S… Miroslavem Jakešem, závodníkem, který je tváří letošního ročníku Barum Czech Rally Zlín

Zlínský závodník Miroslav Jakeš se díky svým letitým zkušenostem vypracoval mezi současnou českou špičku v rally. V loňském roce mu utekla bronzová medaile na populární Barumce jen o tři desetiny vteřiny a letos jeho vůz Škoda Fabia R5 zdobí všechny plakáty, billboardy i další propagační materiály této prestižní soutěže.

REPORTÁŽ PRO ČRo ZLÍN / „To je masakr, to je masakr!“ redaktor Českého rozhlasu Zlín usedl jako spolujezdec do závodního vozu Barum Rally

Na Zlínsko se sjeli závodníci z nejrůznějších zemí světa a začali testovat své vozy před startem Barum Czech Rally Zlín 2019. U jednoho takového testu byl i náš sportovní redaktor Jakub Malovaný.

REPORTÁŽ PRO ČRo RADIOŽURNÁL / ‚Přepnu na závodní režim a to se začneš bát.‘ Podívejte se na jízdu po trase Barum Czech Rally Zlín

Na Zlínsko se sjeli závodníci z nejrůznějších zemí světa a začali testovat své vozy před startem Barum Czech Rally 2019. U jedné takové zkoušky byl i sportovní redaktor Radiožurnálu Jakub Malovaný, který si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je sedět na místě spolujezdce. Jeho řidičem byl Adam Lahola.

REPORTÁŽ PRO ČRo ZLÍN / Závodník Jan Kopecký ovládl divácky oblíbenou večerní městskou erzetu Barum Rally v ulicích Zlína

Včera odstartoval 49. ročník Barum Czech Rally, nejvýznamnější podnik svého druhu ve střední Evropě. I letos je součástí mistrovství Evropy. Závody skončí v neděli.

REPORTÁŽ PRO ČRo RADIOŽURNÁL / Atmosféra, historie, show pro diváky. Slavná Barum Rally odstartovala městskou rychlostní zkouškou

Večer zaplnily centrum Zlína tisíce fanoušků automobilového sportu a ulicemi krajského města se opět proháněly závodní vozy. Slavná Barum Rally totiž začala psát svou další kapitolu. Závod tradičně zahájila divácky oblíbená super rychlostní zkouška, která je součástí zlínské rallye už patnáct let.

REPORTÁŽ PRO ČRo RADIOŽURNÁL / Někteří závodníci riskovali, ale Kopeckému neujeli. Domácí jezdec ovládl první etapu Barum Rally

První etapu Barum Czech Rally Zlín ovládl Jan Kopecký. Tovární jezdec Škody má závod dobře rozjetý, ale na cílovou rampu vede ještě hodně dlouhá cesta. Pokud chce poosmé na slavné soutěži zvítězit a odvézt si domů další putovní pohár, musí zvládnout ještě dalších šest měřených úseků.

 

Součástí reportáží pro Český rozhlas Radiožurnál jsou i odvysílané audio-reportáže, které najdete přímo v článcích. Na video z jízdy Jakuba Malovaného s Adamem Laholou se můžete podívat zde. Obsáhlou fotogalerii z ostrého testu v závodním voze pak najdete tady.