Jako by to bylo včera… Píše se rok 2007 a Jakub Malovaný na internetu zveřejňuje svůj historicky první článek. Čas neúnavně běží a zlínský publicista s chutí tvoří. Letos má na kontě stovky rozhovorů, řadu úspěšných reportáží i projektů a s „perem v ruce“ slaví krásných 10 let.

Při této slavnostní příležitosti vydá hned zkraje jara zbrusu novou knihu a čtenářům slibuje, že jeho v pořadí již třetí publikace bude opravdu zajímavým čtením. „Vrátím se ke kořenům. Nikdy jsem se ve své tvorbě pořádně nevěnoval Zlínu, městu, ze kterého pocházím. Nyní to však, alespoň v to doufám, napravím materiálem, na němž pracuji již několik měsíců a kterým ukážu, že Zlínsko je region živý, kulturní a má své osobnosti,“ říká autor.

Veškeré informace o připravované publikaci budou postupně zveřejňovány zde na webových stránkách a také na oficiálním Facebooku Jakuba Malovaného.

10 let – 10 měsíců

Nejen na novou knihu se však můžou čtenáři těšit. Od března až do konce tohoto roku se bude publicista s valašskými kořeny nepatrně ohlížet za svou dosavadní tvorbou díky znovu oživené rubrice „Archivní pondělí“. Postupně bude týden co týden připomínat to podstatné ze svého archivu. Po letech tak „opráší“ řadu rozhovorů a reportáží, opět připomene i projekty, které se zapálením vymýšlel už coby student.

„A samozřejmě budu dál pracovat na nových věcech. Nadále spolupracuji s kulturním a lifestylovým magazínem inZlin, do něhož mám již připravenou řadu zajímavých článků, nadále se budu věnovat oblíbené rubrice TŘI OTÁZKY PRO… i velkým, jak rád říkám, výpravným rozhovorům, ve kterých je prostor na všechno a které vždy zpovídané osoby řádně představí. V nedávné době jsem touto formou vyzpovídal například Daniela Landu, Milana Brouma z Olympiku, frontmana Rybiček 48 Kubu Rybu či kapelu Staré Pušky,“ prozrazuje své další plány na rok 2017 Jakub Malovaný.

 

#cestydekada

 

Foto: Kuba Michálek