Sedmnáct rozhovorů s lidmi na Zlínsku tvořícími a žijícími, s osobnostmi, které mají nepopiratelný vliv na kulturní scénu i region jako takový. Čtenáři je naleznou v knize s příznačným názvem Sedmnáct, která vyjde v pátek 17. března. Jejím autorem je zlínský publicista a divadelní inspicient Jakub Malovaný.

„Poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. Jde o materiál, na kterém jsem pracoval řadu měsíců a vykresluje zlínskou kulturní scénu, respektive Zlínsko samotné a zachycuje osobnosti a příběhy. Čtenářům ho ukazuji jako kraj živý, plný zajímavých lidí, na které můžeme být hrdí,“ sdělil Jakub Malovaný ke své knize.

Herci Rostislav Marek či Radovan Král, muzikanti Zdeněk Hrachový a Pepa Tichánek, majitel produkční agentury Michal Žáček nebo třeba divadelní kritik Marcel Sladkowski. To jsou osobnosti, se kterými se lze prostřednictvím Sedmnáctky seznámit. V rozhovorech, ve kterých mluví o svých životních touhách, o věčném hledání inspirace a cestě k pomíjivému úspěchu, i v medailoncích, ve kterých je představují jejich blízcí či jiné osobnosti.

Přidanou hodnotou celé knihy jsou kresby Marka Příkazkého. Všechny osoby, jež se v knize vyskytují, jsou exkluzivně právě pro tuto příležitost nakresleny, a to zcela originálním stylem.

Ukázka z knihy:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Už se to blíží: Nová kniha Jakuba Malovaného s názvem Sedmnáct vyjde 17. března

CESTY DEKÁDA: Jakub Malovaný Publicista píše 10 let, na jaře vydá zbrusu novou knihu!

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Autor: Zdeněk Dvořák (Zlin.eu)