Krásné zprávy zkraje září. Před několika dny jsme si společně s kapelou Premier definitivně plácli a pomaličku začínáme makat na zbrusu nové knize, která zmapuje bohatých a leckdy zamotaných třicet let existence této zlínské legendy, jež se proslavila na začátku devadesátých let hitem Hrobař.

Měla by to být kniha velmi otevřená, vykreslující Premier se všemi radostmi, vzestupy a úspěchy, ale taky by v ní měl čtenář narazit na kapitoly, vypravující o nelehkých časech v tom životě rockovém, nesoucí s sebou malé prohry, kroky vedle a nevyhnutelné pády. Věříme, že to bude zábavné mapování historie, zajímavé vzpomínání všech aktérů a nekonečné sepisování těch stovek historek, ačkoliv jsme teprve na začátku. Držte nám palce.

Jakub Malovaný

NĚCO Z ARCHIVU

Nejsi, Do sudu, Hospodská, Filip s Romanem a hlavně Hrobař. To jsou hity, díky kterým se kapela Premier dostala ve druhé polovině devadesátých let na vrchol české hudební scény. Jak už to tak ale někdy bývá, po raketovém vzestupu přišel i neméně rychlý pád. Avšak zlínská formace se nevzdala a po všemožných peripetiích, vyústěných v několikaletou pauzu, nyní vydává jubilejní desáté studiové album.

„Tentokrát jsme se rozhodli, že desku nahrajeme do pásu. Vsadili jsme na místní studio i cenné zkušenosti kluků, co v něm pracují. Změna prostředí a noví lidé nám prospěli,“ shodují se v rozhovoru dva neoddělitelní muzikanti kapely – zpěvák Jarda Bobowski a kytarista Jarda Mikoška.

Celý rozhovor z roku 2018 najdete ZDE.