Vyhlášený zlínský klub Šopa je už rok osiřelý a uzamčený. Alespoň nepatrně však ožije během blížícího se víkendu. Sice nebude po strop naplněný, jak tomu bývá pravidelným zvykem, ale opět nasaje závan koncertní atmosféry.

V Šopě, neboli ve zlínské Lucerně, jak se klubu přezdívá, se odehrají dva speciální koncerty na jeho podporu. V sobotu vystoupí domácí kapela Podjezd, o den později pak projekt Musica Angelica.

Oba koncerty budou přenášeny od 19 hodin živě na Facebook a YouTube.

Musica Angelica, to je je projekt dvou talentovaných muzikantek – Magdalény Malaníkové (zpěv) a Lucie Fajkusové (harfa), které vás nyní krátce a srdečně zvou k poslechu jejich pestrého komorního recitálu.

Dámy, prozraďte, jak se těšíte na váš nedělní koncert? Už jste někdy streamovaly?

Magdaléna: Ano, streamovaly jsme a není to zase tak dávno. Náš poslední koncert pro kamery proběhl na nedalekém nádvoří zlínského zámku a shodou okolností ho technicky zajišťoval Pavel Partika se svým Studiem4Event, které bude mít na starost i blížící se nedělní hraní v Šopě.

Lucie: A pochopitelně se na něho těšíme, hrozně moc! (úsměv)

Jak bude váš nedělní program vypadat? Na co všechno se můžeme těšit?

Magdaléna: Všichni posluchači se můžou těšit nejenom na naši vlastní tvorbu, na které momentálně intenzivně pracujeme, ale zazní určitě i pestrá směs dalších skladeb, zmiňme například izraelskou lidovou, polský song ze Zaklínače či romskou hymnu.

Koncertovat budete ve vyhlášené zlínské Šopě, kdy případný dobrovolný výdělek půjde právě na její podporu. Jaký máte k tomuto klubu, který je léta letoucí provoněný pivními speciály, vztah?

Lucie: Já si myslím, že se obě dvě shodneme na tom, že náš vztah k Šopě je jenom a jenom kladný…

Magdaléna: Ano! Velice kladný! (obě se smějí)

Lucie: Shodou okolností jsme tam minulý rok odehrály náš novoroční koncert za účasti mnoha hostů, nicméně rády se tam potkáváme i při všemožných dalších příležitostech.

Magdaléna: V Šopě to vždycky stojí za to a jinak tomu určitě nebude ani v neděli.

 

NA VIDEO VERZI ROZHOVORU SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO Martina Juříka, majitele zlínského hudebního klubu Šopa, před víkendovými online koncerty

 

Foto: Archiv projektu Musica Angelica