Co by to bylo za léto bez tradiční Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích. Za příjemným festivalem, konajícím se v tamním areálu fotbalového hřiště, je už po čtrnácté podepsaná kapela Fleret, respektive její kapelník Zdeněk Hrachový, se kterým jsme probrali, jak bude letošní program vypadat a na co všechno se můžeme těšit.

Zádveřická Rocková noc pod hvězdami je pochopitelně hlavně o muzice, kdy ani tentokrát návštěvníci nebudou ochuzeni o rockové legendy, dravé mládí nebo domácí Fleret. Avšak k tomu všemu jim bude nabízen široký výběr piv ze spřáteleného Berounského pivovaru, klasická „valašská“ kuchyně a taky možnost parkování i stanování zdarma.

Zdeňku, Rocková noc pod hvězdami se letos poprvé uskuteční až takřka na konci prázdnin, a to 21. srpna. Co bylo hlavním důvodem jejího přesunu?

Termín… (úsměv) Po dlouhé době ticha se totiž během tohoto léta vyrojilo strašně moc koncertů a všemožných hudebních přehlídek, mimo jiné i právě v zádveřickém areálu, který jsem před lety díky Rockové noci pod hvězdami oživil. Museli jsme proto hledat vhodné datum, abychom si nekonkurovali s dalšími festivaly a nakonec se nám to podařilo. Letošní Rocková noc padla na konec srpna, kdy už je přece jenom trošku klid.

Podle čeho jste letos dávali dohromady program, kterému vedle vás vévodí i slovenská legenda Metalinda?

Zrovna Metalindu jsme zvali už v loňském roce, ale kvůli všemožným proticovidovým opatřením jsme úplně nevěděli co a jak, netušili jsme, zda bude moct festival proběhnout v klasickém režimu, proto jsme se nakonec domluvili, že to necháme až na další rok. Nicméně jsem rád, že to vyšlo… Co se dalších kapel týče, tak k Cestující hudbě mám velkou úctu, protože v ní hraje jednak náš zvukař Peťa Vítek a taky kytarista Peťa Chrastina, se kterým jsem před lety Fleret zakládal. Aby si přišlo na své i mladší publikum, tak jsme do programu zařadili kapelu Křídla, která hraje perfektně, no a Fleret, to je klasika… (smích)

Zastavme se ještě chvíli u Metalindy. Co se ti vybaví na první dobrou, když se zmíní název této kapely?

Pro mě to je slovenská rocková legenda, stejně jako třeba Tublatanka nebo Modus. Samozřejmě si ji pamatuji hlavně z pořadů, jako byl Triangel a tak podobně. Těší mě, že tato kapela stále hraje a vlastně poprvé se ukáže na našem festivalu, vždyť prapůvodně jsem začal pořádat přehlídky ještě ve Vizovicích jakožto poctu rockovým legendám. A můžeme říct, že v Zádveřicích v tom zdatně pokračujeme, akorát v lepším areálu a pod jiným názvem.

Po koronavirové odmlce se takřka před domácím publikem poprvé ukáže i Fleret. Jak bude váš koncert v Zádveřicích probíhat?

Čeká nás příjemný, v podstatě dvouhodinový koncert, protože na domácí půdě nemůžeme fanoušky ošidit… (smích) Rozhodně během večera zazní celá řada nových písní z aktuálního alba V podroušeném stavu, které navíc nedávno vyšlo i na vinylu, takže se dá očekávat, že ho přímo v Zádveřicích pokřtíme, z čehož máme radost. Doma je doma… (úsměv)

 

Rozhovor vyšel v letním čísle magazínu inZlin.

 

Foto: Honza Mrlík a archiv kapely Fleret