Trvalo to dlouhých devět měsíců, co magazín inZlin „odpočíval“ a „vyčkával“, až se zase jednou vyčasí. Nicméně, těžkou zimu a ještě těžší jaro ustál a nyní se v plné síle vrací k vám, milí čtenáři. Letní dvojčíslo je obsahově bohaté. Čeká na vás celá řada rozhovorů, kulturních pozvánek i všemožných tipů. Zkrátka, starý dobrý inZlin je zpět, tak směle do čtení!

ROZHOVOR s Petrem Michálkem, ředitelem Městského divadla Zlín

Zpátky do gala, další divadelní sezóna klepe na dveře. Možná však trošku opatrněji než kdy dřív. Kdoví. Přece jen, té loňské si herci ani diváci příliš neužili, vždyť se hrálo sotva dva měsíce. Nyní ale všichni společně doufají, že už žádná pandemická stopka nepřijde a „zlým časům“ tak nějak nadobro odzvonilo.

S určitým napětím pochopitelně vyhlíží vstup do šestasedmdesáté sezóny i ředitel zlínského divadla Petr Michálek. Za poslední rok a půl zažil doslova jízdu na horské dráze, na kterou bude ještě dlouho vzpomínat. „Věděl jsem, že musíme obstát a ani na vteřinu jsem nepřestal věřit tomu, že to zvládneme, ačkoliv mi bylo jasné, že si to musíme pracně vybojovat.“

Než k oficiálnímu zahájení nové sezóny dojde, zlínští herci si nejprve užijí hraní na letní scéně za místním divadlem. Od 5. až do 28. srpna se na jevišti pod širým nebem uskuteční celkem deset představení. A nabídka je pestrá. Mimo jiné v ní najdete Noc na Karlštejně, Sluhu dvou pánů, ale taky čerstvou novinku Poslední ze žhavých milenců. Tu koneckonců Petr Michálek režíroval.

ROZHOVOR se Zdeňkem Hrachovým, frontmanem vizovické kapely Fleret

Co by to bylo za léto bez tradiční Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích. Za příjemným festivalem, konajícím se v tamním areálu fotbalového hřiště, je už po čtrnácté podepsaná kapela Fleret, respektive její kapelník Zdeněk Hrachový, se kterým jsme probrali, jak bude letošní program vypadat a na co všechno se můžeme těšit.

Zádveřická Rocková noc pod hvězdami je pochopitelně hlavně o muzice, kdy ani tentokrát návštěvníci nebudou ochuzeni o rockové legendy, dravé mládí nebo domácí Fleret. Avšak k tomu všemu jim bude nabízen široký výběr piv ze spřáteleného Berounského pivovaru, klasická „valašská“ kuchyně a taky možnost parkování i stanování zdarma.

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA: Aneb co všechno potřebujete vědět před festivalem Lážo Plážo v Otrokovicích

Na více jak deseti stranách dostanete všechny potřebné informace týkající se festivalu Lážo Plážo, který proběhne už 4. září na Štěrkáči v Otrokovicích. Jakub Malovaný do speciálního průvodce přispěl hned dvěma rozhovory, když vyzpovídal hlavní headlinery festivalu – zpěváka Bena Cristovaa a lídra kapely Rybičky 48 Kubu Rybu, se kterým vedl hovor vskutku netradiční.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.