Rocková senzace z Manchesteru, která už se tuzemskému publiku v minulosti představila v Praze či na festivalu Rock for People, míří na otrokovické Štěrkoviště. Nepřehlédnutelné britské trio The Hara odehraje koncert na letošním ročníku Lážo Plážo Festu.

Kapela, působící ve složení Josh Taylor (zpěv), Zack Breen (kytara) a Jack Kennedy (bicí), mimo jiné vzkazuje: „Jsme perfekcionisté posedlí předváděním nejlepší možné show a posouváním hranic toho, co je možné.“

Na vlastní kůži se o tom můžete přesvědčit už v pátek 14. června, kdy se Lážo Plážo Fest řádně zatřese. „Bude to zážitek, který si rozhodně nesmíte nechat ujít,“ prozrazuje v exkluzivním rozhovoru Zack Breen, kytarista kapely The Hara.

Jak se na Štěrkáč v Otrokovicích, kde vystoupíte v rámci blížícího se červnového Lážo Plážo Festu, těšíte?

Jsme opravdu moc rádi, že si na Lážo Plážo Festu zahrajeme a jsme připraveni přivést energii nazpět do České republiky, a to v pravém The Hara stylu.

V Otrokovicích vás sice čeká premiéra, ale už jste měli tu čest poznat Česko důkladněji. Zmiňme například vaše úspěšné koncerty v Praze nebo na Rock for People. Jak vás přijalo tuzemské publikum?

Okamžitě jsme se cítili na české publikum správně navázaní. Když jsme hráli svůj první set na Rock for People v roce 2022, skutečně netrvalo dlouho a ucítili jsme, že jsme s tamním publikem spjatí. Neměli jsme ponětí, jak naši hudbu a show přijmou, ale nebylo nám ukázáno nic jiného než láska a hory energie. A pokaždé, když jsme se do Česka vrátili, show byla větší, lepší a bláznivější.

A pokud mluvíme o zemi samotné? Líbí se vám v Česku?

Líbí se nám tady! Je to skoro jako náš domov, i když jsme od toho našeho skutečného domova daleko. Samotná země je úžasná, lidé jsou tady laskaví a pivo je skvělé.

Přestože hrajete již sedmým rokem, debutové album jste vydali teprve loni. Pojďme si to trochu představit – jste s tím s odstupem času spokojeni?

Ano, zcela! Milujeme Survival Mode, nahrávání tohoto alba nám dalo několik extrémně cenných lekcí, které jsme od té doby přenesli dál. A to, co přijde, bude ještě lepší!

Nahrávka obsahuje celkem dvanáct velmi různorodých skladeb – od punkem políbené Autobiography přes klidnější sentimentální skladbu Fix Me Again až po energickou rockovou skladbu Fire. Co je vaší největší inspirací ve vaší práci? A co chcete posluchačům sdělovat?

Inspiraci nacházíme všude, i mezi námi samotnými. Může pramenit z poslechu našich oblíbených kapel, ze sledování filmů, z toho, co se děje ve světě, nebo ze zkušeností, které jeden či všichni z nás mají. Chceme vzít posluchače na adrenalinovou cestu, která je zábavná i vzrušující, ale taky plná odstínů a barev, která je poutavá, náročná a také retrospektivní!

Věřím, že písně ze zmíněného alba budou základem vašeho koncertního programu v Otrokovicích. Můžete čtenáře trochu navnadit a prozradit, jak bude váš letní koncert probíhat?

Zahrajeme to nejlepší z poslední hrstky vydaných singlů, dále naše oblíbené songy ze Survival Mode a taky pár zbrusu nových písní. Bude to zážitek, který si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Je až neuvěřitelné, kolik energie během koncertu vydáte. Prozraďte, kde dobíjíte baterky?

V posteli se spoustou kávy. Možná během procházek venku, během nějakého rybolovu a hraní videoher. Určitě si rádi odpočineme, když můžeme.

„Manchesterské trio The Hara v poslední době otřásá nejen britskou rockovou scénou“ – přesně tak zní titulky mnoha článků. Čemu přičítáte, že se vám daří poctivě dostávat mezi hudební elitu?

Prostě si rádi hrajeme. Jsme perfekcionisté posedlí předváděním nejlepší možné show a posouváním hranic toho, co je možné, a to jak v rámci našich vystoupení, tak při psaní písní. Cítíme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu, ale jsme mega nadšení z nové hudby a z toho, co přijde dál.

Jaké jsou vaše nejbližší plány? Co zajímavého vás čeká ve druhé polovině letošního roku?

Máme před sebou spoustu nové hudby, ze které jsme šíleně nadšení. Právě jsme dokončili turné s Ice Nine Kills – což je šílené! Pak nás čekají opravdu skvělé festivalové show, a následně budeme zpět na tour s Escape The Fate. Vzrušující, těšíme se!

A když se podíváme ještě dál? Jaká jsou přání a sny kapely The Hara?

Upřímně si myslím, že jediné, co nás teď zajímá, je nová hudba a nová éra. Jsme tím posedlí a pracujeme na tom už dlouho. Nemůžeme se dočkat, až to s vámi budeme sdílet. Bude to The Hara, jakou jste ještě neviděli.

Rozhovor vyšel v červnovém čísle magazínu inZlin.

Foto: Archiv kapely The Hara