Nové vydání magazínu inZlin je na světě a tentokrát se máte opravdu nač těšit. Z pera publicisty Jakuba Malovaného si můžete přečíst hned pět rozhovorů, kdy tím nejexkluzivnějším je rozhodně ten s britskou kapelou The Hara, která se představí už za pár dní na otrokovickém Lážo Plážo Festu.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s britskou kapelou The Hara

Rocková senzace z Manchesteru, která už se tuzemskému publiku v minulosti představila v Praze či na festivalu Rock for People, míří na otrokovické Štěrkoviště. Nepřehlédnutelné britské trio The Hara odehraje koncert na letošním ročníku Lážo Plážo Festu.

Kapela, působící ve složení Josh Taylor (zpěv), Zack Breen (kytara) a Jack Kennedy (bicí), mimo jiné vzkazuje: „Jsme perfekcionisté posedlí předváděním nejlepší možné show a posouváním hranic toho, co je možné.“

Na vlastní kůži se o tom můžete přesvědčit už v pátek 14. června, kdy se Lážo Plážo Fest řádně zatřese. „Bude to zážitek, který si rozhodně nesmíte nechat ujít,“ prozrazuje v exkluzivním rozhovoru Zack Breen, kytarista kapely The Hara.

ROZHOVOR s Vaškem Bláhou, frontmanem kapely Divokej Bill

Kapela Divokej Bill úspěšně oslavila nedávné pětadvacáté výročí a pomaličku vstupuje do nabité letní sezóny, v rámci které nejenom, že absolvuje sérii vlastních speciálních koncertů, ale taky se představí na celé řadě festivalů.

„Do programu jsme zařadili pár novinek, v rámci festivalového setu překvapivě hrajeme i dost písniček z poslední desky, tipuji tak tři nebo čtyři, a co je super, mají u fanoušků ohlas,“ říká v rozhovoru kytarista a zpěvák Vašek Bláha, který s Divokým Billem udělá hudební tečku za letošním ročníkem Lážo Plážo Festu. Na otrokovický Štěrkáč dorazí úvalská parta v sobotu 15. června.

ROZHOVOR s písničkářem Karlem Markytánem

Karel Markytán, zpěvák, kytarista, skladatel a jeden ze zakládajících členů dnes už legendární kapely AG Flek, přichází po dlouhých letech se svým druhým sólovým albem, které nese název „Je muzika!” a obsahuje celkem dvanáct autorských písní.

„Ty písničky jsem nenapsal předevčírem, píšu postupně a pomalu, některé ležely nehotové nějakou dobu v šuplíku, a taky natáčení probíhalo přerušovaně pár let. Pro mě je psaní proces – zaznamenávám, odbíhám, propadám marnosti, přepisuju, vybrušuju,“ říká v rozhovoru zkušený muzikant, kterému na nahrávce produkované Petrem Vavříkem, hrajícím zde také na basu, vypomáhali i „flekovský” kytarista Petr Hoffmann, bubeník Marcel Gabriel a klávesák Milan Nytra.

ROZHOVOR o mimořádném hudebním projektu ZUŠ Malenovice

Základní umělecká škola ze Zlína-Malenovic připravila zcela mimořádný projekt – muzikál (Ne)skutečný příběh z pera hudebního skladatele Miroslava Hromádky. Pro školu se jedná o projekt mezioborový, který je svou náročností i rozsahem ojedinělý v krajském kontextu. Žáci i jejich učitelé chtějí atraktivním způsobem přilákat širokou veřejnost ke kvalitnímu umění.

Premiéra muzikálu proběhla 17. května, a po následné první repríze 24. 5. v malenovické Sokolovně jsou v plánu ještě další dvě, a sice 14. června v divadle Hvozdná a 18. 6. v Besedě Otrokovice. O celém projektu se v rozhovoru rozpovídali ředitel školy Ivan Dřínovský a skladatel Miroslav Hromádka.

ROZHOVOR s cestovatelem Tomášem Vaňourkem

V rámci Podpalubního deníku vám přinášíme rozhovor s Tomášem Vaňourkem, hlavní tváří Expedice Z101, která má za sebou tříleté putování Afrikou ve stopách pánů Hanzelky a Zikmunda. Přečtěte si první dojmy mladého dobrodruha krátce po jeho návratu do vlasti.

PODPALUBNÍ DENÍK: Expedice Z101 pravidelně v magazínu inZlin

Expedice Z101. Projekt, ve kterém se potkává historický odkaz a současná chuť po poznání toho, jak se mění svět a my s ním: Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření první cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Uskuteční se v letech 2021 až 2023. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100. Díky pravidelnému seriálu Jakuba Malovaného s názvem PODPALUBNÍ DENÍK, který vychází v magazínu inZlin, budete u toho!

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: www.inzlin.info.