KONCERTNÍ TIP

Nestárnoucí Peneři Strýčka Homeboye nedávno vydali nové studiové album s názvem Debut, které je plné překvapivých hudebních i filmových odkazů, nadsázek a taky tíživých životních postřehů.

„Mnohokrát jsme vydání naší první desky odložili, ale teď už cítíme, že není na co čekat. Nechceme se ovšem zařadit někam mezi alternativní kapely, kterým posluchači těžce rozumějí, a často ani nechápou, co jim tato hudba má vlastně sdělit. I proto deska dostala zcela prozaické jméno Debut. Je to přece jenom naše vysněná prvotina, nic víc, nic míň,” říká s určitou nadsázkou jeden z trojice hudebníků Vladimir 518, kterého okamžitě v chytré mystifikaci doplňuje jeho parťák Orion: „Já si myslím, že by si to svoje fanoušky najít mohlo. Už teď jich pár máme. Ale nejvíc se těšíme na koncerty, tam to urveme, snad.”

Fanoušci tohoto legendárního uskupení se o jeho slovech budou moct brzy přesvědčit. Už 14. prosince PSH dorazí do zlínského klubu Blok 12, a to v rámci svého podzimního turné. Během nabitého setu zazní nejenom jejich největší pecky, ale samozřejmě i novinky z čerstvé nahrávky. „Jsme připraveni a předurčeni k tomu zasadit zásadní úder na solar rapové scény. Dlouho jsme čekali a teď si pro to jdeme,“ dodává další z hudebníků DJ Mike T.

 

Reportáž vyšla v listopadovém čísle magazínu inZlin.

 

Foto: Archiv PSH