V listopadu oslaví zlínské nezávislé divadlo Malá scéna padesát let své existence a při této příležitosti vyzpovídal publicista Jakub Malovaný hned dvě osobnosti, které to téměř celé půlstoletí poctivě zmapovali. Prví éry si velmi dobře pamatuje Josef Holcman, poslední dvě dekády pak přibližuje jeho syn Jan. Připomeňte si slavné časy divadla, které dlouhé roky kvalitně a výrazně doplňovalo počínání zlínského Městského divadla.

ROZHOVOR s Josefem a Janem Holcmanovými

Nezávislé zlínské divadlo Malá scéna slaví padesát let a za tu dobu napsalo opravdu pořádný kus historie. V budově s nezaměnitelnou atmosférou, kde původně sídlilo Divadlo pracujících, vznikly desítky nezapomenutelných inscenací a vyrostla taky celá řada osobností.

Mezi všechny ty osobnosti se bezpochyby řadí i Josef a Jan Holcmanovi. Táta a syn, kteří na léta strávená v tomto divadle absolutně nedají dopustit. Pokud by se měli pánové shodnout na jedné jediné věci, pak by to byla pravděpodobně ta, že Malá scéna je perfektně připravila na budoucí život.

Jak koneckonců sami říkají, roky strávené na jevišti Malé scény nebyly jenom o všemožných hereckých příležitostech, ale hlavně o skvělé partě podobně smýšlejících lidí v čele se silnými osobnostmi.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.