Říkáte si, proč blog? To máte tak. Občas prostě dostanu chuť vměstnat do několika řádků své nikterak důležité – leč zcela pravdivé – zážitky každodenního života. Najednou tak vznikne krátké a mnohdy ještě kratší čtení, ideální ke kávě, čaji, pivu i k něčemu ostřejšímu. Směle do toho!

To máte tak. Blog publicistův se vrací po delší odmlce. Tentokrát nebudu psát o svých nikterak důležitých – leč zcela pravdivých – zážitcích každodenního života, ale trošku se pochlubím. Jsem totiž opravdu hrdý na „své“ Městské divadlo Zlín. Jsem pyšný na všechno to, co se nám – všem zaměstnancům – v posledních letech, měsících, týdnech a dnech daří. Jak jsme zjistili, listopad je takovým ukázkovým součtem té veškeré poctivé a dlouhodobé práce. Tady máte pár zajímavých čísel i momentů, které nás nyní čekají…

– Oslavíme 50 let budovy MDZ a spočítali jsme, že v ten den vejde (od 11. 11. 1967) do Velkého sálu divák s pořadovým číslem 9 099 999!

– Za celý měsíc divadlo pořádá, spolupořádá, nebo technicky zajišťuje chod 53 akcí!

– Zajímavá nabídka přišla z Dejvického divadla Praha. Slovo dalo slovo a do Dejvic jedeme na dvojzájezd! Pražští diváci tak v Dejvicích uvidí 18. listopadu divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a 19. listopadu hru Mezi nebem a ženou (vítězná inscenace z mezinárodního festivalu V4 v maďarském Vácu)!

– Zpátky domů: přímo z Velkého sálu bude 20. listopadu přenášen do více než sedmdesáti kin v celé ČR tingl tangl Ovčáček miláček. Jen tak mimochodem, první díl vidělo 17 652 diváků.

– Hned den poté – tedy 21. 11. se rozloučíme s milovanou (a v mnoha ohledech unikátní) inscenací Doda Gombára: Žítkovské bohyně. A rozloučíme se velkolepě: inscenaci vyšleme do světa. Derniéru totiž profesionálně zaznamenají kamery a tento záznam uvede společnost Přenosy do kin na jaře v kinech střední a východní Evropy!

– Další rekord na spadnutí. Stotisícího diváka za rok 2017 jsme totiž přivítali nevídaně brzy – už 20. října na repríze kriminální komedie Smrt v hotelu Alexandria. V uplynulých letech jsme se k tomuto magickému číslu dopracovali vždy nejdřív v listopadu (loni 11. 11.). Rekordní číslo 136 814 diváků za loňský rok tak pravděpodobně přepíše číslo vyšší…

– 30. 11. budeme držet palce našemu herci Zdeňkovi Julinovi při premiéře nového českého filmu Kvarteto.

Tak zajímavá bilance pro jeden běžný měsíc jednoho regionálního divadla už se asi dlouho nebude opakovat. Na viděnou v našem/vašem MDZ!

 

ČTĚTE TAKÉ:

BLOG PUBLICISTŮV: Příběh o nenápadném kabaretu aneb měsíc s Ovčáčkem

BLOG PUBLICISTŮV: Příběh vcelku neuvěřitelný

BLOG PUBLICISTŮV: Příběh s celkem šťastným koncem