Říkáte si, proč blog? To máte tak. Občas prostě dostanu chuť vměstnat do několika řádků své nikterak důležité – leč zcela pravdivé – zážitky každodenního života. Najednou tak vznikne krátké a mnohdy ještě kratší čtení, ideální ke kávě, čaji, pivu i k něčemu ostřejšímu. Směle do toho!

To máte tak. Čtyři roky pracujete v divadle, občas dostanete pěknou roličku, občas dostanete ještě hezčí roličku. Rolička sem, rolička tam, že? Loni na podzim jsme nazkoušeli a zdárně odpremiérovali slavnou viktoriánskou komedii s názvem Charleyova teta. Jó, ten úspěch, to neustále plné hlediště. To je něco. Jedna z figurek v této hře se jmenuje Farmer. Paní režisérka mě do ní s chutí obsadila, poté zjistila, že se bez ní obejde a téměř ji vyškrtla. Zůstala mi věta, pět kroků a jedno významné zaklepání. Rolička sem, rolička tam. Jó, ten úspěch, ten rozruch. Není malých rolí. Za dechberoucí výkon mi ovšem děkuje celý Zlín. A to fakt! Od Podhoří až po Příluk. Stačí si vyrazit na pivo a hned vás obletuje náctiletá fanynka a její podnapilá maminka. “To je on!” Navštívit McDonald’s a dát si jeden až dva cheeseburgery? Bacha, druhý den čtete sáhodlouhý email od mladého obsluhujícího gaye, jenž zcela náhodou zavítal do divadla a po mém výstupu nemohl dýchat. Vše se mu sevřelo. Údajně se prý zamiloval. Co na to říct? Od premiéry uplynul téměř rok a zájem o postavičku, která, kdyby se zamotala v portále do šály a na jeviště nepřišla, tak by se nic nestalo, neutichl.

“Zaplatím, prosím. Měl jsem gyros s nudlemi.”

“Pane, můžu se na něco zeptat?” /zvedám hlavu od peněženky, koukám na asijského číšníka a čekám, co přijde/

“Ano…” /ne, na McDonald’s jsem si v tu chvíli nevzpomněl ani náhodou/

“Vy jste hrál včera v divadle, že? Já byl na Charleyově tetě. Moc dobrý poslíček.” /zubíme se jeden na druhého a následně raději mizím/

Zlín prostě Farmera miluje. Už je to tak. Chodí na něj mladí, starší i staří a samozřejmě také tvrdě pracující. A zamilovaní. Nezbývá, než konstatovat fakt, a sice, že Charleyova teta byla zcela právem zvolena inscenací sezóny 2015/2016 v anketě Aplaus.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BLOG PUBLICISTŮV: Příběh s celkem šťastným koncem