Jaroslav Albert Kronek, mnoho let významný frontman dnes už dávno legendární skupiny Kern, nyní lídr brněnského seskupení Alband, vyráží na celorepublikové turné s názvem „Blízko nás tour 2024“.

Koncertní šňůra, čítající více jak tři desítky zastávek, připomene všem věrným fanouškům tohoto charismatického zpěváka jednak staré oblíbené pecky Kernu, ale zároveň samozřejmě představí i to nejnovější z dílny Albandu, který si připomíná výročí založení – na scéně je polokulatých patnáct let. A aby těch jubileí nebylo málo, tak v sobotu 11. května 2024 oslaví samotný Jaroslav Albert Kronek své sedmdesátiny.

„Ten, kdo nechal vstoupit do našich životů matematiku, čísla a grafy, měl by to zase všechno rychle zrušit. Pořád nějaké letopočty, data, kalendáře, furt něco zatrhujeme, podtrhujeme a kroužkujeme. Těch diářů, lístečků a virtuálních pamětí… Pořád se to zahušťuje, opakuje a zůstává to pevné, ukotvené v prostoru a čase. Jenom člověk se mění. Ještě nedávno mě moje mamka napomínala: „Jaro, rychle se sebou něco dělej, seš jenom o dvacet let mladší než já!“ Tak to jsem se teda podruhé zachvěl. Poprvé to bylo, když končilo ono veselé „cet“ a začalo se zdůrazňovat „desát“. Takže si letos ten krásný rok 1954 nějak letmo připomenu a trošinku zpomalím. Tohle „Blízko nás tour“ se při pohledu do fermanu jeví, jako hodně husté a pestré. Čím si už ale udělat ten život zajímavější a bohatší než tím, co člověka baví a co má rád. Navíc toto tour může být i výjimečné, když nebudou rupat struny, vydrží mi hlas a budou chodit lidi,“ říká Jaroslav Albert Kronek, kterého na nastávající sérii speciálních koncertů doprovodí jeho mnohaletý textařský, pěvecký a basový parťák Libor Machata, kytarista Michal Pospíšil a bubeník Víťa Franěk.

„Blízko nás tour 2024“ odstartuje už 16. března ve Vyškově, pak následuje v průběhu roku více jak třicet koncertů napříč celou republikou a všechno vyvrcholí narozeninovým koncertem Jaroslava Alberta Kronka 7. listopadu v legendárním brněnském Semilassu. Celá skupina se na letošní rok moc těší. Fanouškům a posluchačům nabídneme průřez všemi obdobími, kterých byl náš zpěvák součástí,“ doplňuje bubeník Víťa Franěk.

Zpěvák, textař a skladatel Jaroslav Albert Kronek je znám především z dlouholetého působení ve skupině Kern, která má na svém kontě hity jako je Blízko nás, Exploze snů či To jsme my, je vítězem Zlatého trianglu a získala třetí místo v anketě Zlatý slavík. Se svou současnou skupinou Alband natočil v nedávné době maxisingl, z něhož vzešel velký hit Kalimba, který v současné době na YouTube atakuje stotisícovou hranici sledovanosti.