PODPALUBNÍ DENÍK: 01

Začínají se dít věci. Pomalu totiž vyrážíme na dlouhou dobrodružnou výpravu, a to společně s cestovatelem Tomášem Vaňourkem a jeho Expedicí Z101. Ta bude opakovat a hlavně rozšiřovat cestu legendární dvojice Hanzelka a Zikmund po Africe a Jižní Americe. Buďte u toho s námi!

Právě v těchto dnech vám slavnostně odkrýváme naši pečlivě připravovanou spolupráci. Ano, právě v těchto dnech se dohromady pojí Expedice Z101 a publicista Jakub Malovaný. Vzniká tým, který vám bude pravidelně přinášet exkluzivní informace a materiály s naprosto jasným cílem – bavit se na blížící se cestě po stopách pánů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, po více jak sedmdesáti letech od oné slavné cesty porovnávat a poznávat svět a pochopitelně taky objevovat nové dech beroucí příběhy. Bude to jízda.

O EXPEDICI Z101

Expedice Z101 navazuje na úspěšný projekt Zikmund100 z roku 2018 a usiluje o zopakování první cesty Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou z let 1947 až 1950. Expedice bude zahájena v dubnu 2021. Celé putování spojují dvě vzájemně provázané osy – ta první je zaměřena na kulturu a kulturní dědictví, bude ukazovat proměnu míst, která H+Z navštívili a symbolicky spojí Českou republiku s černým kontinentem a Amerikou. Druhá osa se zaměří na obchodně-diplomatické aktivity – ve spolupráci s českými institucemi a partnery podpoří český export prostřednictvím prezentace zapojených českých značek a reprezentace jejich produktů. Bude se rovněž podílet na přípravě analytických podkladů zaměřených na specifické potřeby jednotlivých komerčních subjektů a státních institucí.

PODPALUBNÍ DENÍK

A zatímco Expedice Z101 bude sbírat potřebné kilometry nejenom napříč africkým kontinentem, Jakub Malovaný bude všechno pečlivě sledovat ze strategického místa (ze Zlína, který je se značkou H+Z pevně spojen) a ve spolupráci s Tomášem Vaňourkem a dalšími důležitými lidmi stojícími za touto cestou, vám bude přinášet exkluzivní materiály – fotografie, textové zprávy, zákulisní videa nebo autentické rozhovory, nejenom s osobnostmi, které dobře pány Hanzelku a Zikmunda znaly. Zkrátka, začínáme psát unikátní „Podpalubní deník“, ve kterém bude všechno, co už se nevleze do deníku palubního.

Tomáš Vaňourek (vlevo) a Jakub Malovaný ve vile pana Miroslava Zikmunda.

„Proč jsme se spojili právě s Jakubem? Především proto, že si lidsky absolutně rozumíme a oba dva podobným způsobem ctíme odkaz pánů Hanzelky a Zikmunda. Máme rádi ten neuvěřitelný příběh, který se jim podařilo napsat, což navíc podtrhla i doba, ve které ho žili. Oslovilo nás to. Když se potkáme třeba ve Zlíně, dokážeme o všem hodiny a hodiny debatovat, pak to spláchneme nějakou tou dobrou štamprlkou a je nám dobře. Vždycky jsem si přál, aby naše projekty spojovaly lidi a aby to ti lidi měli rádi a brali za své. Jakub naši expedici bere za svou a dává do toho správnou energii, což je super. Taky je skvělé mít Kubu v zádech v době, kdy budeme už daleko na cestě, protože si můžeme být jistí tím, že cokoliv bude vznikat, tak skončí v dobrých rukách a veřejnost se o tom dozví. To je esence velkých cestovatelských projektů. Vždyť co by to bylo za projekt, kdyby se o něm nevědělo…“
TOMÁŠ VAŇOUREK

„Jsem šťastný, že mám možnost spolupracovat s Tomášem a jeho Expedicí Z101. Fakt, že jo. Padli jsme si do noty hned na prvním setkání, kdy jsme dělali rozhovor v rámci jeho předchozího projektu Zikmund100, a od té doby nás provází krásné zážitky, třeskutý humor, dobrá muzika a v poslední době taky nepřeberné množství myšlenek a plánů, které se vážou právě na blížící se cestu po stopách Hanzelky a Zikmunda. Věřím, že Tomovi budu ze Zlína dělat dobrý support a doufám, že mu pomůžu šířit jeho poctivou práci, do které vložil kus sebe, stejně jako ti dva nesmrtelní cestovatelé, kvůli kterým to všechno dělá. Je důležité, aby se na značku H+Z nezapomnělo, vždyť jejich dílo je natolik inspirativní. A já věřím, že Expedice Z101 tomu maximálně pomůže.“
JAKUB MALOVANÝ

BUĎTE U TOHO S NÁMI

Veškeré informace z „Palubního deníku“ najdete na oficiálních profilech Expedice Z101 – tedy na Facebooku a Instagramu. Všechen bonusový a exkluzivní materiál z „Podpalubního deníku“ pak najdete nejenom zde na webových stránkách, ale taky na profilech Jakub Malovaný Publicista, které jsou taktéž na Facebooku a Instagramu. Tak to sledujte, ať máte ten rodící se příběh kompletní!

 

PODÍVEJTE SE NA SPECIÁLNÍ VIDEO, KTERÉ BYLO NATOČENÉ PŘÍMO NA ZAHRADĚ U VILY PANA MIROSLAVA ZIKMUNDA. A NEZAPOMEŇTE SE MRKNOUT ANI NA SÉRII NEPOVEDENÝCH ZÁBĚRŮ, KTERÝCH VÁM BUDEME V PRŮBĚHU EXPEDICE TAKTÉŽ SERVÍROVAT DOSTATEK…

 

Foto: Archiv Expedice Z101