Psáno pro Český rozhlas Zlín

Během exkluzivního koncertu zazní celá řada písní, nejen těch časem ověřených, ale i zbrusu nových. Druhý díl koncertu uslyšíte v našem vysílání už dnes v 17 hodin.

Kapela Fleret je valašský poklad. Doslova a do písmene. Je stále svá, stále pokorně ctí své pevné kořeny, avšak neustále se také vyvíjí, tvaruje a posouvá kupředu. Nerozlučný tandem Zdeněk Hrachový – Stanislav Bartošík, jenž Fleret táhne dlouhé roky, se totiž umí obklopit vynikajícími muzikanty.

A to je na aktuálním repertoáru kapely velmi znát. Levou zadní si Fleret s radostí oprašuje prastaré hity, kterých má na svém kontě nespočet, ale zároveň s chutí tvoří písničky nové, inspirované třeba tvrdým rockem, dobrým popem, nebo dokonce i přímočarým punkem.

Přesvědčit jste se o tom mohli v pátek a také budete moci dnes na vlnách Českého rozhlasu Zlín, který pro vás natočil nedávný koncert Fleretu ve vizovickém Kulturním domě, tedy na domácí půdě dvorní kapely Valašského království, kde je pokaždé zcela neopakovatelná atmosféra provoněná vynikající valašskou slivovičkou. Druhý záznam koncertu začíná v 17 hodin. Pokud vám první část unikla, můžete si ji poslechnout v přiloženém záznamu.

Během exkluzivního koncertu zazní celá řada písní, nejen těch časem ověřených, ale i zbrusu nových – z aktuální desky s názvem Všecko bude, kterou si Fleret nadělil k loňským pětatřicetinám. Jak novinku vidí kapelník a frontman vizovické kapely Zdeněk Hrachový? „Všecko bude je pro mě osobně minimálně stejně valašská deska jako její předchůdkyně Hopa Bejbe, ale hlavně je modernější. Máme tam country, metal, popík i punk. A co je podstatné, je to všechno nový materiál, všechno jsou to písničky, které vznikly víceméně v jednom roce. Dohromady to pěkně šlape, protože v sestavě, v jaké jsme desku nahráli, jsme neuvěřitelně sehraní, což je na výsledku znát,“ uvedl.

Příjemný poslech koncertu vám přeje Český rozhlas Zlín a Jakub Malovaný.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Foto: Archiv kapely Fleret