Zlínské divadlo uvede ve čtvrtek premiéru kabaretu Ovčáček miláček. Scénář představení satiricky zobrazujícího současnou politickou scénu v zemi však může být do poslední chvíle doplněn. “Jsme stále ve střehu, sledujeme aktuální situaci, jemné narážky můžeme vždy přidat, i když kostra je již pevně daná,” řekl Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlín a autor textu.

Ovčáček miláček s podtitulem Tingl tangl navazuje na nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček, který vznikl spontánně loni na podzim v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. Kabaret se trefoval do některých představitelů politické scény, zejména do mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Vzbudil velký zájem diváků. Divadlo jej odehrálo v několika městech, derniéra byla v únoru v Praze, satelitem se přenášela do desítek kin v zemi, kde ji vidělo přes 17 tisíc lidí. Záznam představení divadlo v květnu zveřejnilo na síti YouTube.

“Baví nás to stejně jako minule, ten kabaret s textem v ruce. Co je jiné, je to, že tehdy neměl nikdo žádná očekávání, teď jsou tuším i velká. Ale nebojíme se, kdo nic neriskuje, nic nezíská,” uvedl Michálek.

V pokračování se objeví i další postavy politického života, například předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš. Divadlo jej i Jiřího Ovčáčka na premiéru pozvalo. Prezidentův mluvčí již dříve na twitteru uvedl, že pokud mu to program dovolí, na představení přijede. “Byl bych rád, kdyby přijel. Pro nás by to nebylo jiné, jiná by ale mohla být diskuze, která bude po představení následovat,” uvedl ředitel.

Kabaret vzniká podobně spontánně jako při Ovčáčkovi čtveráčkovi, zatím se uskutečnily tři zkoušky, další dvě ještě do premiéry budou. Velkou část textu tvoří přepisy projevů, rozhovorů a tweetů.

Mluvčího prezidenta opět ztvární Marek Příkazký. “Na první zkoušce jsem poznal, že jsem Ovčáčka už trochu zapomněl, teď se do něj musím zpět dostávat,” řekl Příkazký, podle kterého nyní nebude pozornost diváků tolik soustředěna na něj. “Jsou tam i jiné postavy, těším se moc na Sobotku i Babiše,” uvedl herec.

Premiéra i další reprízy se uskuteční ve Velkém sále divadla. Se zájezdy do jiných divadel se podle Michálka vzhledem k technickým podmínkám nepočítá. “V jednání je ale opět přenos do kin,” uvedl ředitel.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Týden.cz