Zájem o “nekorektní kabaret” Ovčáček čtveráček ve zlínském divadle je stále velký. Divadlo proto přidalo dalších šest repríz. Oznámilo to ve čtvrtek v poledne, během hodiny byla představení vyprodána, sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová. Kabaret reagující na aktuální dění na české politické scéně a zachycující prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jako svérázného hrdinu nynější doby měl premiéru v neděli. Divadlo ihned dostalo nabídky na zájezdy do jiných divadel.

“Rozhodli jsme se přidat reprízy nejdříve doma. Jsme zlínské divadlo a naši prioritou je uspokojit ten ohromný zájem našich nejbližších a věrných diváků, kteří vědí tak jako my, že úspěch kabaretu Ovčáček čtveráček skončí tak rychle, jak se zrodil. A že tu jsou trvalejší hodnoty jako například chystané inscenace Tartuffe či Já, Baťa. Divákům navíc po konci představení nabídneme i krátkou diskusi. Budou-li chtít,” uvedl ředitel divadla Petr Michálek, který je také režisérem kabaretu. Množství pozitivních i negativních reakcí podle něj naznačuje, že je o čem mluvit.

Divadelníci dříve na premiéru pozvali i Ovčáčka, ten však nepřijel a “angažovaným divadelníkům” popřál hodně zdaru.

Zájezdy po republice divadelníci odkládají na leden či na později. “Uvidíme, jak moc budou události následujících dní umožňovat aktualizaci scénáře. Snad ne,” uvedl ředitel.

Ovčáček čtveráček začal vznikat spontánně koncem října, text autoři napsali za dva dny, následovaly čtyři zkoušky. “Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. V hlavní roli hradního mluvčího exceluje Marek Příkazký. V dalších rolích se objevují Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je zároveň také autorem hudby,” uvedla mluvčí divadla.

Kabaret reaguje především na situaci kolem udělování státních vyznamenání, ve hře se kromě Ovčáčka objevuje i dalajláma, Jiří Brady, řada politiků i zpěvák Daniel Hůlka.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Týden.cz