O chystaný “nekorektní kabaret” Ovčáček čtveráček, který vzniká jako reakce na aktuální dění, je ve zlínském divadle velký zájem. Vstupenky na omezený počet plánovaných představení byly pryč za několik hodin, sdělil ředitel divadla Petr Michálek.

Divadlo proto přidalo další reprízu a přesouvá představení do větších sálů. Titul zaujal i jiná divadla v zemi. Divadlo oficiálně pozvalo na nedělní premiéru i mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. Ten “angažovaným umělcům” popřál úspěch u diváků, do Zlína ale nepřijede.

Kabaret začal v divadle spontánně vznikat před týdnem. “Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus,” uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová. Kabaret podle tvůrců staví mluvčího prezidenta “do role hrdiny dnešní doby”.

Ovčáčka ztvární herec Marek Příkazký, v dalších rolích se objeví Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je také autorem hudby. “Na jevišti dojde k zajímavým setkáním, objeví se dalajlama, Dan Hůlka, TGM, Jiří Brady s manželkou, ale také politici i anonymní hlasy z lidu,” uvedl Příkazký.

Premiéra se kvůli velkému zájmu diváků uskuteční ve Studiu Z, které má větší kapacitu než klub Dílna, kde měla původně být. Divadlo přidalo další reprízu na 14. listopadu. Derniéra se 17. listopadu uskuteční ve Velkém sále divadla, který má kapacitu téměř sedm set míst.

“Máme nabídky na zájezdy do Děčína, Ústí nad Labem, Prahy nebo Kladna, ale zatím je odkládáme. Rozhodneme se až po premiéře,” uvedl ředitel, který je jedním ze spoluautorů kabaretu.

Ovčáček potvrdil, že pozvánku na premiéru obdržel. “Angažovaným umělcům děkuji za zájem a popřeji jim úspěch u diváků, osobně se ale nezúčastním,” uvedl.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Týden.cz