Tonya Graves, skvělá zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, dorazí se svou doprovodnou kapelou už dnes večer do Zlína. Na Malé scéně představí úspěšné aktuální album Back To Blues, ale samozřejmě i písničky starší.

„Má láska k hudbě nezná stylové hranice,“ říká Tonya, která během koncertů skutečně ráda míchá všemožné styly, ať už blues, pop nebo rhythm and blues. Přijďte se přesvědčit, jako pozvánku přijměte tyto TŘI OTÁZKY, na které malá dáma s velkým hlasem krátce před zlínským koncertem odpověděla…

Back To Blues. Tak se jmenuje vaše úspěšná druhá sólová deska i aktuální turné. Proč jste se rozhodla vrátit se k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní muziky?

Když jsem tenkrát přemýšlela o nové desce, myslela jsem si, že nazpívám písničky různých žánrů, které mám ráda. Jenže v té době zemřel B. B. King (pozn.: americký bluesový kytarista, zpěvák a skladatel). V tu chvíli jsem si řekla, že by bylo dobré udělat čistě bluesovou desku. Chtěla jsem udělat desku s písněmi, respektive s hudbou, kterou lidé znají a poznají. A když nepoznají, přinese jim něco nového a krásného. Během dvaceti let jsem měla příležitost vystoupit s některými z nejlepších hudebníků různých žánrů v České republice. Má láska k hudbě nezná stylové hranice, ale blues trvale zaujímá a bude zaujímat v mém srdci zvláštní místo. Proto Back To Blues!

Osobitým způsobem jste nazpívala deset písní, které pro vás byly v životě důležité a na něž máte své specifické vzpomínky. Kolik z nich zazní na zlínském koncertě?

Hrajeme téměř celé album Back To Blues, vybrali jsme moje nejoblíbenější skladby. Setlist je doplněný například i o písničky z debutového alba I’m The Only Me. Program trvá cca devadesát minut a lidi to baví. Tančí, zpívají, většinu písniček znají. Je to fajn.

Jaké jsou vaše další hudební plány? Jakou cestou byste chtěla jít dál?

Určitě chci pokračovat v sólové dráze. Chystám nové album, na podzim opět plánujeme turné po Čechách i Moravě. Budu se těšit na spoustu dalších koncertů a míst, kde se můžu potkat se svými fanoušky. To mě teď naplňuje.

 

Celý rozhovor s Tonyou Graves najdete v aktuálním – dubnovém – čísle magazínu inZlin.

 

Foto:  Eva Dang