Všeník – to je název knižní prvotiny úspěšného zpěváka, textaře a skladatele Daniela Landy. Unikátní a velmi otevřený deNÍK napsal během několikatýdenního pobytu na ostrově Bali, postupně do něj vměstnal VŠEmožné myšlenky. Čtenář tak nyní dostává jakýsi klíč k pochopení osobnosti tohoto výrazného umělce.

„Všeník je pro mě cosi jako dosud utajované, avšak překvapivě solidně uklizené podzemní skladiště myšlenek na mentálním pozemku zvenku nečitelného podivína a bordeláře,” píše autor hned v úvodu své knihy, která vyšla na začátku listopadu a mimo jiné začíná reflektovat i čtyřleté období velkého „projektu Žito“.

Hra na kouzelníka totiž údajně skončila. „Děkuju ti, Žito, za všechno, neskutečně jsi mi v životě pomohl a posunul mě, i když si možná většina lidí myslí pravý opak. Bez tebe by to nešlo a já jsem ti za to velice vděčný. Odpočívej v pokoji, kouzelníku Žito, a ještě jednou – velké děkuji,“ oznámil Daniel Landa na svém facebookovém profilu.

Dane, co tě vedlo k napsání knihy?

Původně jsem si chtěl jen vést deník svých nálad na asketickém měsíčním pobytu na Bali. Trošku se to ale rozkošatilo, rozhodně to už není jen deník.

Co všechno v knize čtenář nalezne? Jde o tvůj „celoživotní“ příběh, nebo pouze o příběh posledních let, řekněme od doby, kdy se zrodil „projekt Žito“?

Čtenář v knize nalezne klíč k uvažování a optice Daniela Landy. Dozví se, co záměrně zůstávalo skryté.

Je kniha určena pouze tvým fanouškům, nebo si v ní najde své i běžný čtenář?

Je určena všem bytostem, které ji pochopí a jsou naladěny na podobnou strunu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR! Daniel Landa: Zdánlivě všední věci chci prožívat naprosto nevšedně

 

Foto: Milan Říský