Letos, jako by se s oslavami na tuzemské hudební scéně doslova roztrhl pytel. Další, kdo se zařadil mezi vážené oslavence, je nenápadně nápadná kapela Wohnout, která slaví sladkých dvacet let.

Pojďme se malinko ohlédnout. Co bylo v historii kapely Wohnout nejdůležitější? Hrozil někdy oblíbené pražské partičce rozpad? A jak budou oslavy ve zbytku roku pokračovat? To ve třech odpovědích prozradil frontman, kytarista a zpěvák Matěj Homola

Kdybychom měli dvě dekády kapely Wohnout shrnout do dvou zásadních bodů, které by to byly? Které dva milníky v historii kapely byly ty nejdůležitější?

První důležitý milník byl, když do kapely přišel bubeník Fenek a my mohli začít konečně hrát. Dlouho jsme s bráchou hledali lidi do kapely, ale místo bubeníka bylo prostě prokletý. V době, kdy jsme se rozhodli přestat hledat štěstí a chtěli hrát s automatickým bubeníkem, se objevil Fenda a tím vznikl Wohnout v podobě, v jaké jsme dodnes. Za druhý milník bych pokládal vydání naší sedmé řadové desky Našim klientům v roce 2011. Byli jsme před tím tak trochu na rozpadnutí a práce na téhle desce nás vrátila zpět na koleje.

Zůstaneme-li u “dvojek”, tak mě zajímá, zda dokážeš vybrat dvě písničky z vaší tvorby, ke kterým máš opravdu největší vztah, ať už z jakéhokoliv důvodu?

To je těžký takto říct. Hodně z našich písniček nemusím a i k těm, za kterými bych si měl stát, přistupuju dost kriticky. Ale budiž, hodně blízký vztah mám k písničce Dobrý ráno a Indie.

K výročí jste absolvovali jarní turné s názvem Sladkých 20 a zároveň vyšla i stejnojmenná kniha o historii kapely. Připravujete ve zbytku roku pro fanoušky ještě něco dalšího?

Až skončí festivaly, tak nás čeká podzimní část šňůry, postavené speciálně k tomuto výročí. Letos zkrátka celý rok slavíme. Ale zároveň už koketujeme s nápady na další desku, takže je možné, že do konce roku stihneme udělat klip na nějakou zbrusu novou věc.

 

Foto: Jakub Václavek