Zlínská pop-rocková formace Reflexy vydává po třech letech novou desku s názvem Proud mezi námi. Jde o v pořadí desku jedenáctou a obsahuje tak symbolicky jedenáct písní. Jedna z nich již delší dobu úspěšně boduje v rádiích i na YouTube.

Posloucháte-li rádi novou českou muziku, je dost možné, že jste ji už slyšeli. Zazpívala si v ní nadějná zpěvačka Alžběta Kolečkářová. Proč kapela Reflexy oslovila ke spolupráci zrovna finalistku druhé řady soutěže Česko hledá superstar? V čem je nové album lákavé? A kdy bude novinka, jež vychází 7. října, pokřtěna? To ve třech odpovědích prozradil baskytarista a zpěvák Ondřej Filák alias Endy Moon…

Po třech letech vydáváte nové album, které nese název Proud mezi námi. Co na něm fanoušci, kromě již vypuštěného singlu s Alžbětou Kolečkářovou, naleznou? Čím je podle tebe tato deska lákavá?

Především to je opět kolektivní práce. Na albu jsme tři autoři, a to jak hudby, tak textu – já, kytarista a zpěvák Libor Plšek a klávesista Martin Koníček. Každý cítíme hudbu jinak a to přináší do výsledku určitou pestrost. Po pečlivém výběru dáváme dohromady vždy album, na kterém je každá písnička trochu jiná. Neradi hudbu škatulkujeme, proto se nebráníme žánrové rozmanitosti. Dle mého názoru je to vždy plus. Posluchači se nudit nebudou… (úsměv)

Zmínili jsme singl s finalistkou druhé řady soutěže Česko hledá superstar. Proč jste oslovili zrovna Alžbětu Kolečkářovou? Jak se vám s ní spolupracovalo?

Byl to delší dobu jakýsi náš sen. Chtěli jsme natočit nějaký hodně výrazný emotivní duet se super zpěvačkou. Myslím, že u nás není mnoho zpěvaček, jako je právě Alžběta. Kromě technické zdatnosti a výborného hlasu dokáže do svého výrazu dostat i expresivní projev. Pohraje si s laděním, dynamikou, umí střídat různé polohy. Těmito atributy nás dostala. Spolupráce probíhala ve velké pohodě. S ničím neměla žádný problém a odvedla profesionální práci. Těší nás, že spolupráce vyšla a 150 000 zhlédnutí klipu na YouTube za necelé tři měsíce je vážně milé překvapení. V tomto krátkém časovém úseku se dokonce jedná o náš osobní rekord…

Nová deska se musí řádně pokřtít. Kdy a kde tento slavnostní akt proběhne? A jak bude vypadat?

Album Proud mezi námi budeme křtít na speciálním koncertním turné právě s Alžbětou Kolečkářovou a se spřátelenou kapelou Premier. Stane se tak v měsících říjnu a listopadu. Fanoušci najdou všechny termíny a potřebné informace na našem webu – reflexy.cz.

 

Foto: Katka Mařáková