Legendární kapelu Pražský výběr čeká velkolepý abnormální koncert v pražské O2 aréně s názvem „eR – Last or Forever“. Přípravy jsou v plném proudu, kapela pilně zkouší a už 7. prosince předvede fanouškům nezapomenutelnou show zásadně čeřící jinak klidné vody zaběhlých koncertních pořádků.

Program slibuje účast skvělých, a v mnoha případech i světově proslulých, hostů, ale i začlenění Českého národního symfonického orchestru preludujícího mimo jiné symfonické aranže Výběrovského materiálu. Repertoár bude tvořen směsicí z nejslavnějších písní kapely i z několika skladeb z připravované desky Pražského výběru, jež by se měla jmenovat „eR“.

Proč byste si jedinečný koncert svérázné české kapely rozhodně neměli nechat ujít? Jak to vlastně s novou deskou vypadá? A připravil si Pražský výběr pro fanoušky ještě něco speciálního? To ve třech odpovědích prozradil bubeník Klaudius Kryšpín

Řekni jeden hlavní důvod, proč by fanoušci měli přijít na váš velkolepý prosincový koncert v pražské O2 aréně?

Jednoduše proto, že něco tak velkého dělá Pražský výběr jenom jednou za život. A ještě přidám další důvod… Určitě většina fanoušků ví, že jsem byl dlouhou dobu vážně nemocný s poraněním páteře. Ani ve snu bych si před pěti měsíci nepomyslel, že budu v O2 aréně hrát, vždyť jsem ani nechodil. Tak můžu všechny ujistit, že být tam, pro mě bude možná větší svátost, než pro kohokoliv jiného… Jsem neuvěřitelně šťastný, že tam pro vás zahraji!

V názvu koncertu se vyskytuje tajemné „eR“, což je údajně i název dlouho očekávaného připravovaného alba Pražského výběru. Jak to s ním vypadá? Kdy se ho dočkáme?

Na tuto otázku nedokážu odpovědět. Ale kdyby bylo po mém, tak už ho máte doma. (úsměv)

Co je však již jisté, je to, že brzy vyjdou vaše unikátní archivní live nahrávky na 2CD pod názvem Na Václavskym Václaváku. Prozraď, o co půjde? Co všechno jste z archivu vytáhli?

Všechno jsou to hodně raritní nahrávky Pražského výběru ze začátku osmdesátých let. A co si budeme povídat, pro každého z fanoušků to bude naprosto unikátní kus do sbírky. Pro mě je to unikátní úplně z jiného pohledu, já jsem totiž ani na jednom z těch koncertů nehrál, neboť jsem do Výběru přišel až posléze. Zato jsem ale byl hned na dvou koncertech mezi fanoušky jako posluchač. A to je teda fakt raritka. U některých skladeb prostě tleskám své budoucí kapele. Viděli jste film s názvem Rocker? Tak něco na ten způsob… (smích)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Exkluzivní rozhovor! Vilém Čok: V návrat Pražského výběru jsem moc nevěřil

 

Foto: Tomáš Kuša Photography