Divadelní festival Setkání/Stretnutie je v plném proudu. V rámci oblíbené česko-slovenské přehlídky je na programu celá řada divadelních představení, ale také série koncertů v šapitó za zlínským kulturním stánkem. Dnes večer, úderem desáté hodiny, zahraje místní kapela Fresh Minute.

Fresh Minute je kapela, která tmelí klasické „oldschoolové“ jazzové zvuky s volnější interpretací. Většina hudebních témat je založena na grooveovém podkladu, moderním fusionovém saxofonu a najazzlém pianu.

Na tři otázky odpověděli kolektivně všichni členové, a sice Vojtěch Palisa (alt saxofon), Jan Laník (klávesy), Jakub Lutner (baskytara) a Petr Ptáček (bicí).

Pánové, jak byste jednoduše představili vaši kapelu? Přece jen, najdou se určitě i tací, co o vás ještě doposud neslyšeli…

Ééé… (smích) Jsme čtyři pohlední mladíci – student, konstruktér, prodejce aut a bubeník. Ideální kapela, ne?

Na divadelním festivalu Setkání/Stretnutie se představíte poprvé. Jak se na koncert v šapitó těšíte? A na co se naopak máme těšit my?

Rádi si zahrajeme venku pod širým stanem, protože i pro nás je to vzácná příležitost „setkání“. Můžete se těšit na spousty nových a spontánních nápadů v našem starém, ale stále „Svěžím Okamžiku – Fresh Minute“.

U divadla ještě zůstaňme. Jaký k němu máte vztah? Kdy jsme vás mohli v hledišti, ať už zlínského divadla nebo jakéhokoliv divadla jiného, vidět naposledy?

Náš vztah k divadlu? Dobrý! Polovina kapely aktivně hudebně působí na scénách divadel. V očích druhé poloviny si potom první polovina vysloužila nad hlavou bublinu s nápisem „Ááá, staří divadelníci.“ Takže i hlediště a prostředí divadel navštěvujeme poměrně často a máme ho rádi, především pak první polovina kapely.

 

Foto: Archiv kapely Fresh Minute