Psáno pro Český rozhlas Radiožurnál

Už potřicáté se uskutečnil zlínský automobilový slalom. Jubilejní ročník přinesl jednu velkou novinku v podobě místa konání, kterým byla testovací dráha u společnosti Continental Barum v Otrokovicích. Fanoušci motorismu znají tento rozlehlý prostor z Barum Czech Rally Zlín.

Lokalita nabízí lepší zázemí, snadnou logistiku pro pořadatele i startující a taky láká víc diváků. „Za mě panuje velká spokojenost. Vrátili jsme se po desítkách let zpátky ke kořenům k Barumu Continental, kde jsme začínali. A vzhledem k tomu, že se slalom koná přímo v městě Otrokovice, tak je vynikající z hlediska divácké návštěvnosti a celkového zájmu účastníků,“ hodnotil pro Radiožurnál průběh soutěže ředitel závodu Jan Regner.

Během dne odstartovalo celkem 74 posádek, na které čekala trať dlouhá 1,1 kilometru. Tu závodníci absolvovali třikrát. Automobilový slalom ale není jen záležitostí profesionálů, je otevřený i široké veřejnosti.

„Automobilový slalom je jediná disciplína, kde stačí jen normální sériový vůz s platnou motoristickou helmou a může se svézt kdokoliv. To znamená, že kdybyste vy chtěli jet na slalomu, stačí vám popravdě vaše auto, helma a můžete se zúčastnit závodu. A automobilový slalom taktéž nabízí to, že už se potom dál specializujete ve speciálech, autech, která jsou výkonnější a už jsou tam větší úpravy. A dokonce se na slalomu mohou svézt čtrnáctileté děti, samozřejmě když si udělají licenci a projdou nějakým školením,“ dodává Regner.

Už potřicáté se uskutečnil zlínský automobilový slalom. Více si poslechněte v reportáži Jakuba Malovaného.

Velmi silné zastoupení měl na startovní listině i Zlínský kraj. „Zlín právě díky tomu, že Zlínský kraj je velmi silný v rámci zaměstnanosti, i díky Barum Rally jako takové, tak motorismus je zde velmi zakořeněný. Proto je zde mnoho účastníků ze Zlínského kraje, ať už je to celá rodina Červenků, Ušelovi, Mechlovi a další,“ doplňuje Regner.

A právě Michal Červenka byl nejlepší u českých závodníků, když obsadil celkově čtvrté místo se ztrátou 0,2 vteřiny na třetí příčku. „Dnešní den hodnotím kladně. Jelo se mi dobře. Ze začátku mi sice klouzal předek, ale pak jsme přezuli a začal jsem se v autě cítit lépe a časy jsem stáhl dolů a zajel jsem dva vyrovnané časy v druhé a třetí jízdě, hlavně čistě, bez kuželů, takže jsem byl spokojený s jízdou a stačilo to tak, jak to vyšlo,“ radoval se v cíli Červenka z Želechovic u Zlína.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Foto: Fotobanka Profimedia