Laťka byla hodně vysoko, nicméně Kryštof ji posunul ještě výš a překonal všechny své předchozí koncertní šňůry. Návrat ostravsko-havířovské kapely zpět do hal je vskutku velkolepý. Již na prvních koncertech v Ostravě Kryštof předvedl show světových rozměrů a jasně potvrdil, že nyní nemá na tuzemské hudební scéně konkurenci.

Kryštof se do velkých halových prostor vrátil v rámci turné k nové desce s názvem Srdcebeat. Stejně, jak rychle se sedmá řadovka dostala do čela všech žebříčků, tak rychle byla vyprodaná i celá koncertní šňůra čítající celkem osm zastávek. Kapela, v čele s Richardem Krajčem, má velmi silnou fanouškovskou základnu, se kterou umí pracovat a hlavně ji umí neustále překvapovat.

Už samotný nástup kapely naznačuje, že ač jde o produkci výpravnou, fanoušci budou mít ke svým oblíbencům pěkně blízko. Za zvuku písně Cesta se na obřím pódiu, ze kterého vede molo, jenž plochu na stání půlí, postupně začínají objevovat jednotlivý muzikanti, samotný Richard Krajčo se s vtipem “dere” mnohatisícovým davem přes celou arénu.

02

Celá show je doprovázena jedinečnými a propracovanými projekcemi a velkými světelnými efekty. Každou chvíli se něco děje. Tu létají konfety, tu tryská dým. Několikrát za večer se spustí i několikero lampionů, které jsou upevněny pod střechou haly a dokreslují již tak bombastickou atmosféru. Velkým překvapením pro všechny návštěvníky koncertu je kaskadérský let Richarda Krajča. Během písně Vysněnokrajina se lídr Kryštofu vznese do vzduchu a svůj zpěv vyšperkovává parádními artistickými čísly.

Během poctivého dvouhodinového programu zazní celé album Srdcebeat, včetně velkého hitu Ty a já, playlist pak doplňují písně z neméně úspěšné desky Inzerát a samozřejmě starší pecky – například Atentát, Tak nějak málo tančím, Rubikon a nebo Ženy, a to po mnoha letech v původní verzi a s přizvanou mladou a talentovanou zpěvačkou Lenny, jež Kryštofu na turné předskakuje a na nové desce hostuje v písni Přiznání.

03

Srdcebeat Tour je turné plné barev, radosti a smíchu. Díky kapele Kryštof zažijete nádherný večer, kdy budete opravdu součástí jakési vysněnokrajiny, ve které neexistují žádné fronty na štěstí. Energie, která se z pódia valí má neuvěřitelnou sílu.

Turné pokračuje již dnes a zítra (23. a 24. 10.) v Brně, následují koncerty v Praze, Liberci a Pardubicích.

 

Foto: Katarína Orešanská