Po dlouhých sedmi letech se na zlínském ledě opět představil legendární Jaromír Jágr, kterého s nadšením sledoval téměř vyprodaný zimní stadion. Ačkoliv se útočník v utkání bodově nijak neprosadil, ze Zlína odjížděl s dobrým pocitem, protože „jeho“ Kladno zvítězilo 2:1.

Hvězdný Jaromír Jágr byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, ale zároveň byl také u nešťastné události na začátku druhé třetiny, když se srazil se zlínským brankářem Liborem Kašíkem a ten musel ze zápasu odstoupit.

Co přesně se stalo?

Bylo to nešťastné. Jel jsem na bránu, frajer mi skočil pod nohy, podrazil mě a já letěl do brány. Kašíkovi se zřejmě stalo něco s kolenem, alespoň křičel, že koleno je špatné. Každopádně to bylo nezaviněné, opravdu jsem upadl po tom, co mi soupeř skočil pod nohy.

Kašíka nahradil mladý brankář Daniel Huf a asi se shodneme, že jeho premiéra v letošní sezóně nebyla špatná.

Jo, chytal výborně.

Jak moc je pro vás vítězství ve Zlíně důležité?

Rozhodně je to velmi cenné vítězství. My jsme věděli, že to tady bude těžké, vždyť jenom ta cesta do Zlína je náročná… (úsměv) Zlín byl bez bodu, my jsme měli jeden, proto šlo o šestibodový zápas. Jsme rádi, že jsme ho uhráli. Já osobně jsem pak ještě šťastnější za našeho brankáře Denise Godlu, který to „zavřel“ a výrazně nám k výhře pomohl.

Denis Godla, který odchytal první zápas v kladenském dresu, působil velmi jistě. Souhlasíte?

No, jedna chybička tam byla, ale díky bohu ji Zlín neproměnil… (smích)

V zápase jste nebodoval, ale po střetu u střídaček jste byl vyloučen. Jak se to celé seběhlo?

Já jsem byl vyloučený? To ani nevím. (smích) Ale jo, dal jsem tam Rickardu Palmbergovi tělo a asi to bylo trochu později. (úsměv)

Zmínil jste, že cesta z Kladna do Zlína je náročná. Pokud se nepletu, tak jste zápas málem ani nestihl, je to tak?

Ano, jel jsem autem po vlastní ose a na dálnici byla zácpa. Tentokrát jsem totiž necestoval s týmem, protože jsem musel ještě do kostela.

Bylo to zpoždění na vašem výkonu znát? Trvalo vám déle, než jste se dostal do herního tempa?

No, tak víte co. Po čtyřech, pěti hodinách v autě to pak na ledě opravdu není jednoduché. Přece jen, už mi není dvacet… (smích)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jágrmánie ve Zlíně! Zlínští hokejisté dnes přivítají Kladno v čele s hvězdným útočníkem Jaromírem Jágrem

 

Foto: Zlin Press – David Peška