Aktuální dění na Ukrajině nenechává v klidu nikoho z nás. Od prvního dne, kdy na tamním území válečný konflikt vypukl, probíhá obrovská vlna solidarity. Kdo jakkoliv může, snaží se Ukrajině pomoct. Situace není lhostejná ani zlínskému hudebnímu klubu Zelenáčova Šopa.

Ten přichází se speciální sérií koncertů pro Ukrajinu, z níž veškerý výtěžek poputuje na nezbytné zdravotnické potřeby. „Je to strašně smutné. A popravdě si vůbec nedokážu představit, že by se něco takového dělo přímo u nás,“ říká k aktuálnímu válečnému konfliktu Martin „Čurda“ Juřík, majitel Zelenáčovy Šopy, který s pomocí Ukrajině neváhal ani minutu. „Když se na mě kamarád Kuba Malovaný obrátil s tím, zda něco smysluplného nevymyslíme, okamžitě jsem souhlasil. Tyto věci se mě hluboce dotýkají. A ačkoliv podobné akce nedělám často, tak tady opravdu nebylo co řešit. Vždyť toto už není pouze lokální politická záležitost, nad kterou bych mohl mávnout rukou, toto je Putinovo šílenství, které děsí celý svět.“

V Zelenáčově Šopě proběhne během března hned šest speciálních koncertů, které budou patřit Ukrajině. Zazní folk, alternativní rock i jazzrock, do akce „Šopa pro Ukrajinu“ se zapojí jak místní kapely, tak i interpreti ze zahraničí. Všichni se stejnou a jasnou myšlenkou – pomoct bezbranným lidem, jejichž zemi zmítá válka.

6. března – Ruchadze Band
7. března – Jablkoň
12. března – Orange
19. března – New Orleans Band
20. března – The Bladderstones
26. března – Podjezd a Neznámi SK

Kompletní výtěžek z akce „Šopa pro Ukrajinu“ poputuje na zdravotnický materiál, který si prostřednictvím ministerstva vnitra vyžádala ukrajinská strana. O zajištění tohoto materiálu (například infuzní sety, sety na transfuze, pneudlahy, jehly, obvazy atd.) se postarají doktoři a zdravotní sestry z EUC Kliniky ve spolupráci se vzniklým centrem pomoci, kdy profesionální hasiči následně všechno dopraví přímo na Ukrajinu.

Vstupenky na vybrané koncerty v Zelenáčově Šopě jsou již v prodeji, další důležité informace najdete na www.sopa.cz nebo na facebookové stránce klubu.

Libovolnou částkou pak můžete přispět také rovnou na speciální transparentní účet 123-4264260277/0100, který byl odsouhlasený vedením EUC Kliniky.

Děkujeme! Stand With Ukraine!