Možná trochu nečekaně, jelikož v tomto čase muzikanti měli brázdit silnice na přejezdech mezi jednotlivými koncerty zimního turné. Leč doba tomu chtěla jinak a místo živého hraní se kapela Tři sestry vydala do studia a splnila si dávný sen – nahrát album coverů, coby poctu svým punkovým vzorům z 60. – 80. let 20. století.

Výsledkem je dvanáct písní, které dohromady tvoří SEX DRÓGY ROKENRÓL. Najdete zde předělávky legendárních písní Iggyho Popa, The Dead Boys, The Adicts, Sham 69, The Damned, Peter and the Test Tube Babies, Velvet Underground a dalších.

Album vychází oficiálně 1. 1. 2021 na CD i digitálních platformách. Avšak ještě před Vánoci, a to 15. 12. 2020, přijde na trh limitovaná edice 350 číslovaných CD a omezený počet nečíslovaných kompaktů k objednání na www.shopak.cz. Čísla 11 – 350/350 byla vyprodána za pět hodin od vypsání předobjednávek. Exkluzivní čísla 1 – 10/350 je možno vydražit na aukro.cz. Na vinylu bude album v prodeji od února 2021.

Album bude pokřtěno a některé písně z něho poprvé zahrány naživo na streamovaném unplugged koncertu 18. 12. 2020 z pražského hostince Na Staré kovárně v Akropoli prostřednictvím mall.tv. K úspěchu vánočního koncertu můžete přispět darem na Donio.cz.

Frontman kapely Lou Fanánek Hagen k albu říká: „V osmdesátých letech jsme se scházeli každý pátek na Kovárně, vyměňovali si magnetofonové kazety s novými objevy z punkové a novovlnné scény, které jsme sehnali ve svých osobních kolektivech ve školách a pražských hospodách. A tak jsme tenkrát i my začali zkoušet hrát něco podobného, s texty z našeho života, tedy především o hospodách, životě v nich a neúspěších skloubit vztah s dívkou s kalením. Oklikou se v roce 2020 vracím zpátky, po večerech piju střiky a poslouchám ty staré písně, ke kterým přidávám české texty, vzpomínky na Braník té doby, Kovárnu, Bábu, Nikotýna, Sahulu… Takže zase hospoda! Zajímavé je, že ačkoliv technologický vývoj poskočil nebývale – telefonní budky versus chytré mobily – princip požívání omamných nápojů se nezměnil. Hospody a restaurace, bary a vinárny vylepšily svou tvář, ale stále budou srazištěm mírně vyšinutých existencí a semeništěm vypečených historek. Bůh nám je zachovej!“

Seznam tracků: Ať seš punk (Mods Skins Punks) / A já chci bejt jak tvůj pes (I Wanna Be Your Dog) / Dávaj pár točenejch (Die For Your Government) / Dříve než na Kovárnu (Hurry Up Harry) / Igelitku i legitku (Sonic Reducer) / Já jsem Aleš (Hier kommt Alex) / Klakson (Love Song) / Nosí smůlu (The Jinx) / Piva a retko v ruce (Viva La Revolution) / Sex drógy rokenról (Sex And Drugs and Rock and Roll) / Vodka mě straší (Bad Guy Reaction) / Zbejvá tu rum a Sparty (All Tomorrow´s Parties)