“Komedie o lásce v mnoha podobách”

“No, ne! To vypadá snad na divadlo. Budu se dívat. Možná taky hrát, když bude proč,” řekne na začátku naší inscenace démonický skřet Puk.

Všechno se stane jedné noci. Příběhy Thésea a Hippolyty, Oberona a Titanie, čtyř milenců Lysandra, Demetria, Hermie a Heleny i aténských řemeslníků zahraje osm herců. Osm herců na dvacet postav v jedinečném pojetí slavné Shakespearovy hry v režii Pavla Kheka.

Komedie o zběsilé touze po lásce a milování začíná.

Velké divadlo lásky v mnoha podobách propuká jedné obzvláštní noci, kdy jsou touhy lidí, ale i příroda rozcitlivělejší než jindy. Děje se krátce před svatbou athénských vládců Thésea a jeho nastávající, amazonky Hippolyty. Do lesa uprchnou mladí milenci Hermie a Lysandr, jejichž lásce není v Athénách přáno a hrozí jim trest. A za nimi se vydávají další dva mladí Athéňané: Helena a Demetrius.

V tom podivném lese za Athénami, který za noci patří králi Elfů Oberonovi a královně víl Titanii, škodolibý “anarchista” Puk vnese mezi milence chaos a zamilovaným jejich vztahy pěkně zamotá.

A do toho skupina řemeslníků rozhodla se secvičiti pro athénského vládce Thésea a jeho milou Hippolytu k příležitosti svatby divadlo. Samozřejmě, jak jinak než o lásce. Jmenuje se to Krutěkrvavá smrt Pyrama a Thisby, aneb komedie ponejvíce k pláči.

Tohle všechno se ve zlínském divadle bude odehrávat za zvuků zvláštních magických hudebních nástrojů, které jsou vyráběny přímo pro inscenaci našeho divadla. A na něž bude naše herce učit hrát a vyluzovat magické rituální zvuky šaman Václav Kořínek.

 

Realizační tým:

Překlad: Martin Hilský

Režie: Pavel Khek

Dramaturgie: Vladimír Fekar

Scéna: Michal Syrový

Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

Hudba: Václav Kořínek

Inspice: Tomáš Komínek / Jakub Malovaný

Nápověda: Šárka Machová

 

Délka představení: 2 hod. 40 min. (včetně přestávky)

Premiéra: 13. 10. 2012

Derniéra: 14. 12. 2013

 

Obsazení:

Luděk Randár (Théseus / Oberon), Eva Daňková (Hippolyta / Titanie), Radoslav Šopík (Egeus / Klubko / Pyramus), Marie Vančurová (Hermie / Střízlík / Zeď), Hana Tomáš Briešťanská (Helena / Fortel / Lev), Marek Příkazký (Lysandr / Poříz), Zdeněk Lambor (Demetrius / Píšťala / Thisba), Radovan Král (Puk / Filostratés)