Tak už došlo i na kapelu Premier, která si tento týden odkroutí svou streamovací premiéru. Zlínská rocková legenda dlouho váhala a koncertům živě přenášeným na internet se prakticky vyhýbala, nakonec ale přece jenom na jednu z nabídek kývla.

Při jaké příležitosti tato online premiéra proběhne? A co si na blížící se speciální koncert Premier pro fanoušky připravil? To vám v rychlém rozhovoru poví dvě čtvrtiny kapely – frontman Jarda Bobowski a kytarista Jarda Mikoška!

Pánové, při jaké příležitosti vstoupíte do vod streamovaných koncertů? A jak se na tuto premiéru těšíte?

Bobowski: Premiérový online koncert čeká Premier v pátek 23. dubna od 19 hodin, a to v rámci jedné obrovské akce, kterou bude narozeninová oslava studentského Rádia Kostka ze Vsetína.

Mikoška: Už jsme samozřejmě nějaké nabídky na streamování dostali, ale dlouho jsme přemýšleli, kterou vlastně využít a jak tu možnost, zahrát si v plné palbě online, uchopit. Nakonec se nám nabídka Rádia Kostka, které funguje při stejnojmenné vsetínské střední škole, jevila jako velmi sympatická. Už jenom z toho důvodu, že studenti jsou víc jak rok doma. Tak aspoň jim ty narozeniny zpestříme a užijeme si to všichni společně…

Bobowski: Já jsem taky skoro rok doma, takže i pro mě to bude jedna velká radost. Těšíme se.

Kde bude koncert k vidění a slyšení? A jak vás, potažmo celou akci, můžou fanoušci podpořit?

Bobowski: Koncert poběží na sociálních sítích a streamovat ho bude nejenom pořadatelské Rádio Kostka, ale pochopitelně taky všechny vystupující kapely.

Mikoška: Studenti z rádia si zřídili účet na Startovači, kde je možné jejich akci podpořit na základě zvoleného finančního příspěvku, za který jsou pak nabízeny ještě všemožné pěkné odměny. Čili nepodporujete nás, ale podporujete přímo Rádio Kostka, což je super.

Je patrné, že na šestých narozeninách Rádia Kostka nebudete vystupovat sami. Kdo další obohatí páteční večer?

Mikoška: Společně s námi si ve Vsetíně zahraje ještě kapela Horizont z Luhačovic a taky skupina The Middle of the Sandwich z Olomouce. Já myslím, že se dala dohromady pěkná sestava…

Během té dlouhé doby, co jste nehráli, jste měli možnost pěkně vybrousit a pořádně vyšperkovat váš koncertní playlist. Řekněte, co všechno v pátek zahrajete? Na co se můžeme těšit?

Mikoška: Brousili jsme, brousili. Dokonce tak, že Jarda si strojkem obrousil i vlasy.

Bobowski: Je to tak… Budeme hrát převážně a hlavně písničky z naší nové desky, která ale ještě nevyšla. Fanoušci tak budou mít možnost slyšet něco exkluzivního, něco, co ještě doposud vlastně slyšet nemohli. A samozřejmě se v průběhu koncertu dobrousíme i k nějakým starším věcem, to je jasné.

Jarda Bobowski (vpravo) a Jarda Mikoška během rozhovoru.

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO POZVÁNKU, KTERÁ VZNIKLA NA ZKUŠEBNĚ KAPELY PREMIER VE ZLÍNĚ!

 

Foto: Archiv kapely Premier