Ostřílený kytarista Evžen Hofmann na nedávné vánoční svátky zřejmě nikdy nezapomene. Pod stromeček si totiž nadělil zcela jedinečný dárek, a sice profesionální nahrávací studio, které nese název Taurus Records.

„Po dvou letech se sen stává skutečností. Bylo dokončeno mé velké profesionální nahrávací studio. Snahou bylo ve všech směrech dojít až na pomyslné maximum možného,“ znělo radostné prohlášení člena úspěšné kapely Kryštof, jenž se práci ve studiu věnuje dlouhá léta. Ze skromných domácích prostor se tak Evžen Hofmann přestěhoval do luxusního a skutečně perfektně vybaveného studia, které nabízí opravdu špičkové služby.

Evžene, na začátek se nabízí jasná otázka – jak sis užil Vánoce?

Vánoce jsem prožil v klidném duchu, jelikož poslední koncerty proběhly do poloviny prosince a pak se jen ladily záležitosti ohledně novostavby hudebního studia. Vánoce miluji, je to můj neoblíbenější svátek i celkový roční čas. Jen škoda, že opět nenapadl sníh. Už se to bohužel začíná stávat smutným koloritem posledních let.

To máš pravdu. Nicméně jsi nyní nenápadně naznačil, že jeden velký dárek sis nadělil už krátce před Vánoci, když jsi po dvou letech dokončil práci na vlastním profesionálním nahrávacím studiu. Co tě vlastně vedlo k tomu otevřít si své vlastní studio? Stalo se tak i díky tomu, že jsi nebyl s kvalitou nahrávacích studií u nás spokojen?

Hudební studio bylo mým snem. Doposud jsem provozoval malé domácí studio ve skromných prostorech rodinného sklepa. Rozhodnutí o výstavbě velkého profesionálního studia přišlo na základě zjištění, že současný stav už dále nevyhovuje z hlediska potřebného prostoru ale i celkové kvality. Výsledkem je tedy nyní možnost natáčet i celé kapely v luxusním novém prostředí s prvotřídní studiovou technikou.

Můžeš tvé „hudební království“ blíže představit? Jak je vybaveno? Co případným „zákazníkům“ nabízíš, proč by měli nahrávat právě u tebe?

Vybavení studia Taurus je výběrem osvědčených HW a SW komponentů respektovaných značek. Od studiových procesorů, tak zvaných preampů, kompresorů a efektů, přes mikrofony, převodníky, studiové monitory až po samotné nástrojové vybavení studia. Všechny nahrávací místnosti byly akusticky vyprojektovány s důrazem na optimalizaci zvukových vlastností. Cílem je nabídnout dobrou kvalitu nahrávky v našem ostravském regionu.  Závěrem nesmím opomenout přidanou hodnotu studia Taurus, kterou je nabídka hudební produkce. Zde se uplatňují letité zkušenosti získané z práce v hudebních studiích a při spolupráci s předními českými producenty.

Jak už jsi zmínil, měl jsi dlouhá léta své domácí studio, ve kterém dostalo šanci nahrávat také několik talentů, které jsi de facto objevil a vzal pod svá ochranná křídla. Jak si po čase tvé „objevy“ vedou?

Rád bych uvedl ostravského legendárního barda Zdeňka Furmančíka alias Mendoše. Natočili jsme prozatím pět písniček a nyní se čerstvě pouštíme do dalších dvou songů. V předchozí spolupráci jsme bodovali v country hitparádě s písničkou Muzikantské nebe, která i došla ke klipovému zpracování. Nyní uvidíme, možná dáme postupně dohromady celou desku. Už budeme u sedmi písniček, takže je to dost reálné.

02

V současné době se někomu věnuješ? Je nyní někdo, kdo tě zaujal?

V lednu budu kromě uvedeného Mendoše pracovat na songu pro olomouckého zpěváka Josefa Bartoše, kterému budu dělat také celkovou produkci. Tedy zajistím nahrání veškerých nástrojů včetně potřebné aranže. Navíc se rýsuje spolupráce s nadějnou ostravskou kapelou Easy Steps. Kluci byli navštívit studio a po zhlédnutí se rozhodli v něm natočit své nové EP. Tedy leden a únor mám nabitý. Kromě toho se na návštěvu studia chystá další talentovaná, tentokráte karvinská kapela Memoáry. Je to vyzněním takový český Muse, takže na eventuální spolupráci se moc těším.

Komu je vlastně studio určeno? Může se ti přihlásit úplně kdokoliv, klidně třeba i mladá začínající kapela, nebo máš své vytipované koně?

Může se přihlásit kdokoliv, i když určité limity tady jsou. Jednak stylově, kdy studio Taurus se zaměřuje od popu po hard rock a za druhé bych zvážil efektivnost návštěvy studia skutečně začínající kapelou. Přeci jen už se jedná o plně profesionální pracoviště, kde jsou náročnější i finanční podmínky při realizaci.

Pozveš si do studia i „svoji“ kapelu Kryštof?

Kluky jsem již pozval, avšak nyní přes svátky měli každý svůj program. Takže tomu nechávám volný průběh. Možná nyní z kraje roku na to bude příhodnější doba.

Na závěr prozraď, kde případní zájemci o nahrávání ve tvém studiu naleznou potřebné informace a kontakt?

Nejlépe, pokud se zájemci nejprve podívají na web studia, což je www.taurusrecords.cz. Zde naleznou detailní a kompletní informace o studiu včetně potřebného kontaktu.

 

Foto: Katarína Orešanská a archiv studia Taurus Records