“Nejslavnější divadelní detektivka všech dob”

Majitelé nově otevřeného penzionu U klášterní studny netrpělivě čekají na své první hosty a s obavami vyhlížejí do houstnoucí chumelenice. Příjezdová cesta už je pod sněhovou záplavou téměř neprůjezdná, když dorazí šestý a nikým neočekávaný host se šokující zprávou: všichni přítomní jsou v ohrožení života. Jenže telefonní spojení někdo přestřihl a dům už zcela zavalil sníh. Není úniku. A vrah už je možná vevnitř…

Nevídaný úspěch této téměř sedmdesát let staré hry prý udivoval i samotnou autorku. Ale její čtenáři a diváci zas tak překvapeni nebývají – když jim totiž na závěr skvěle vybudovaného a humorem protkaného příběhu autorka naservíruje šokující rozřešení a všechny indicie do sebe hladce zapadnou, zatetelí se i ten nejzarytější odpůrce detektivek a chce se do téhle důmyslně sestrojené pastičky na myši nechat chytit zas a znovu.

„Co podle mého nabízí Past na myši? Jedinečné vytržení z rutiny každodenních povinností. Mrazení v zádech, až by jeden chvílemi vyskočil ze sedadla. Překvapivé zvraty, napínavé drama, poezie hrůzy. Divákům doporučuji jít do divadla v doprovodu,“ říká režisér Lukáš Kopecký.

 

Realizační tým:

Překlad: Pavel Dominik

Dramaturgie: Kateřina Menclerová

Scéna a kostýmy: Veronika Watzková

Hudba: Mario Buzzi

Režie: Lukáš Kopecký

Nápověda: Jana Drgová

Inspice: Jakub Malovaný / Patrik Lančarič

 

Délka představení: 2 hod. 40 min. (včetně přestávky)

Premiéra: 15. 10. 2016

Derniéra: 7. 4. 2018

 

Obsazení:

Petra Králová (Mollie Ralstonová), Zdeněk Lambor / Marek Příkazký (Giles Ralston), Tomáš David (Christopher Wren), Helena Čermáková (Paní Boyleová), Radoslav Šopík (Major Metcalf), Marta Bačíková (Slečna Casewellová), Rostislav Marek (Pan Paravicini), Vojtěch Johaník (Seržant Trotter)