Úspěšně skončila jednání o právech k šíření záznamu nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček. Ode dneška si ho diváci mohou pustit na YouTube kanálu Městského divadla Zlín. Záznam pochází z únorové derniéry v pražských Bohnicích.

Ovčáček čtveráček vznikl spontánně v reakci na dění kolem předávání hradních vyznamenání. V rekordním čase jednoho týdne herci představení nazkoušeli a premiéra byla v listopadu 2016. Text napsal s použitím různých rozhovorů, článků a jedné hry Václava Havla ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. V hlavní roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka se představil Marek Příkazký. Původně měl mít nekorektní kabaret jen premiéru a derniéru. Zájem diváků ale předčil všechna očekávání. Zlínské divadlo se s kabaretem dostalo na stránky předních magazínů i do renomovaných televizních talkshow. Enormní zájem diváků po celé republice se nakonec podařilo z velké části uspokojit právě přenosem derniéry z pražských Bohnic do více než stovky kin. Hru, ve které kromě hradního mluvčího vystupuje také dalajlama, čelní političtí představitelé, Jiří Brady nebo zpěvák Daniel Hůlka vidělo tehdy 17 652 lidí a tím Městské divadlo Zlín překonalo stávající divácký rekord přenosu Divadla Járy Cimrmana.

Teď se tedy události z října 2016 mohou připomenout i diváci, kteří se do divadla ani do kina nedostali. Často v divadle dostáváme dotaz, jestli neplánujeme pokračování. Uvidíme. I současné dění je politické scéně je stále velkým zdrojem inspirace…

 

Realizační tým:

Námět: Pia Fraus

Scénář: s použitím různých rozhovorů, textů, článků a jedné hry VH napsal Petr Michálek

Režie: Petr Michálek

Scéna, kostýmy, rekvizity, produkce: Zdeněk Nedorost

Hudba: Tomáš David

Inspice: Jakub Malovaný

 

Obsazení:

Marek Příkazký (Jiří Ovčáček), Vojtěch Johaník (Novinář – Moravec, Šídlo, Drtinová, Veselovský), Radoslav Šopík (Daniel Herman, Jindřich Forejt), Pavel Vacek (Dalajláma, Jan Mládek), Tomáš David (Jiří Brady, Ovčák), Marta Bačíková (Tereza Bradyová, Čínský prezident, Ovčáková), Rostislav Marek (Daniel Hůlka, Peter Weiss), Jakub Malovaný (TGM, Amálka, Překladatelka, Vratislav Mynář, Dan Ťok, Luboš Zaorálek), R. Šopík, P. Vacek, T. David, R. Marek (Čtyři nejvyšší státní představitelé), Všichni (Anonymové)

 

NA ZÁZNAM Z DERNIÉRY V PRAŽSKÝCH BOHNICÍCH SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE!

 

Ovčáček čtveráček na ČSFD.cz