Nebývalou vlnu zájmu vzbudila mezi veřejností zpráva o uvedení politické satiry Ovčáček čtveráček v Městském divadle ve Zlíně. Divadelníci původně hodlali představení uvést jen ve dvou termínech na komorní scéně.

V minulých dnech se však počet repríz snažili zvýšit, včetně jednoho uvedení ve Velkém sále pro sedm set lidí. I ten ale během jediné noci vyprodali.

„Lidi se pořád ptají po vstupenkách. A i když to bylo těžké, nakonec se hercům podařilo najít další termín a přidáváme reprízu 9. listopadu ve 20.15 ve Studiu Z,“ uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová. Studio Z pro 160 lidí však bude pravděpodobně vyprodané během několika málo hodin.

Divadelním představením reagující herci na dění kolem hlavy státu Miloše Zemana a především na výroky jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Takzvaný nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček mohou diváci navštívit už 6. listopadu od 19 hodin v komorním Studiu Z Městského divadla. Další reprízy jsou kromě 9. listopadu naplánovány na 14. listopadu a v den výročí sametové revoluce 17. listopadu.

Ovčáček nepřijde

Autoři na premiéru pozvali i Jiřího Ovčáčka, mluvčího prezidenta Miloše Zemana. „Již jsem obdržel e-mailem pozvánku. Angažovaným umělcům děkuji za zájem a popřeji jim úspěch u diváků. Osobně se ale nezúčastním,“ sdělil Právu prezidentův mluvčí.

Hercům posléze odpověděl na zvací e-mail: „Satira v posledních letech umírá na úbytě, a proto každý kvalitní kus, který, jak věřím, uvede Vámi vedené divadlo, je vítán. Bohužel, osobně nemohu na představení zavítat, mám již dlouhodobě na neděli naplánovaný program. Za pozvání v každém případě děkuji. Poprosím Vás, abyste tvůrce ode mne srdečně pozdravoval,“ napsal Městskému divadlu Zlín prezidentův mluvčí.

Představení vzniklo podle ředitele divadla Petra Michálka, který je zároveň jedním ze spoluautorů chystaného kabaretu, spontánně. Za autorstvím stojí skupina, která si říká Pia Fraus. Na jevišti dílny se tak příchozí setkají kromě Ovčáčka například s dalajlamou, čínským prezidentem Si Ťin-pchingem nebo podporovatelem Miloše Zemana zpěvákem Danem Hůlkou, který zároveň získal vyznamenání u příležitosti letošního státního svátku.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Autor: Aleš Fuksa (Právo)