“Český muzikálový klenot”

„Poplach, na hradě je ženská!“ Kdo by neznal zápletku Vrchlického dramatu, které tak mistrovsky pozvedla hudba Karla Svobody na piedestal české muzikálové produkce? Trůní na něm už více než čtyřicet let – písně Karla Svobody už za tu dobu zlidověly a herecké i pěvecké výkony Valdemara Matušky, Jaromíra Hanzlíka nebo Jany Brejchové se zdají nepřekonatelné.

A proto se je ani nebudeme snažit překonat, nechceme napodobovat skvělé filmové zpracování, ale chopit se královského příběhu se zlínským hereckým souborem po svém a možná i trochu nečekaně. Ale nebojte se, o laskavý i řízný humor a oblíbené šlágry nepřipravíme vás ani sebe.

 

Realizační tým:

Hudba: Karel Svoboda

Libreto: Zdeněk Podskalský

Texty písní: Jiří Štaidl

Podle stejnojmenného filmu na motivy hry Jaroslava Vrchlického upravil Zdeněk Podskalský ml.

Režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl

Scéna a kostýmy: Hana Knotková

Hudební nastudování: Filip Tailor

Choreografie: Renata Mrózková

Šerm: Petr Nůsek

Dramaturgie: Kateřina Menclerová

Nápověda: Šárka Machová / Jana Drgová / Nikol Zavřelová

Inspice: Jakub Malovaný / Patrik Lančarič / Radek Vojtěch

 

Délka představení: 2 hod. (včetně přestávky)

Premiéra: 29. 04. 2017

Derniéra: 15. 10. 2021

 

Obsazení:

Luděk Randár (Karel IV.), Petra Králová (Eliška, jeho žena), Radovan Král (Petr, král cyperský), Gustav Řezníček (Štěpán, vévoda bavorský), Radoslav Šopík (Arnošt z Pardubic), Jan Leflík / Roman Vencl (Purkrabí), Kateřina Liďáková (Alena), Tomáš David / Matěj Štrunc / Rudolf Medňanský (Pešek), Tamara Kotrbová (Paní Ofka), Rostislav Marek / Josef Koller (Velitel stráží), Jana Drgová / Kristýna Dufková / Nikol Zavřelová (Fraucimor), Barbora Křupková / Aneta Porubová / Jana Šindelářová (Fraucimor), Dominika Hrazdílková / Katarzyna Kluz (Fraucimor), Eva Nejedlá / Kristýna Dufková (Fraucimor), Marek Příkazký (Zbrojnoš), Josef Koller / Stavros Pozidis (Zbrojnoš), Jakub Malovaný (Zbrojnoš), Stavros Pozidis / Petr Ťopek (Zbrojnoš), Martin Machala / Tomáš Zbranek / Michal Borovský / Zbyněk Strašák (Zbrojnoš), Pavel Procházka (Zbrojnoš), Richard Žilák (Zbrojnoš), Jan Pospíšil (Zbrojnoš), Zdeněk Nedorost (Zbrojnoš), Dominik Běhůnek (Zbrojnoš)